Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2018
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 21, 22, 23  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.06.2019, 22:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Matsuura, Toshio - Loveplaydance - 8 Scenes From the Floor

Dzięki, dobry człowieku. Obstawiałem, że może chodzić o Tenderloniousa.
8 scen będzie u mnie pewnie jakoś w drugiej połowie stawki. A przy okazji - Tenderlonius czyta nasze forum. Skąd wiem? Bo jak się dowiedział, że najmodniejszą muzyką jest obecnie techno z NRD, to wziął i nagrał taką płytę (świeżynka z 2019). Niestety, nie wyszło mu to na dobre i tegorocznej płyty serdecznie nie polecam. Na szczęście ucieszył nas bardzo swoją muzyką w 2018 i tego się trzymajmy.
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 23.06.2019, 22:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Cytat:
Matsuura, Toshio - Loveplaydance - 8 Scenes From the Floor

Dzięki, dobry człowieku. Obstawiałem, że może chodzić o Tenderloniousa.

O Tenderloniousie mógłbym właściwie napisać niemal to samo... Został wzmiankowany w tym wątku, ale już po tym jak zdeponowałem swoją listę. Dlatego każdego, kto ma jakichś faworytów, a nie zostali oni jeszcze opisani - zachęcam do przedstawienia ich, żeby pozostali uczestnicy zabawy również się zainteresowali. Kilka słów rekomendacji działa znacznie skuteczniej niż sama obecność na liście z pierwszej strony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
crescent

PostWysłany: 23.06.2019, 23:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Jeśli płyta na liście startowej się znajdzie, to jest szansa, że jej nie skasuje z tej listy, którą na potrzeby swojego głosowania zawsze kopiuję do notatnika i usuwam kolejne pozycje tak długo, aż zostanie mi 30 najlepszych albumów.

Też tak zwykle robiłem gdy mnie te gradacje jeszcze bawiły.

Nawet się przymierzałem żeby wysłać listę w imię dobrej muzyki 21 wieku, ale skoro do listy pełnej jakichś pierwiosnków nie dopisuje się takich zawodników jak Charles Lloyd, Hamid Drake, Marc Ribot, to jednak znowu dam sobie spokój.
Powrót do góry
Bednaar

PostWysłany: 23.06.2019, 23:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Charles Lloyd, Hamid Drake, Marc Ribot

Do jasnej ciasnej, tego Lloyda muszę wreszcie sprawdzić Exclamation
A propos Ribota - ten Ceramic Dog moim zdaniem zasługuje na płytę roku.
gharvelt

PostWysłany: 23.06.2019, 23:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Nawet się przymierzałem żeby wysłać listę w imię dobrej muzyki 21 wieku, ale skoro do listy pełnej jakichś pierwiosnków nie dopisuje się takich zawodników jak Charles Lloyd, Hamid Drake, Marc Ribot, to jednak znowu dam sobie spokój.

Jak zobaczyłem ten wpis, to zastanawiałem się o co chodzi, bo bardzo dobrze pamiętam, kiedy wspomnianych wykonawców i ich albumy dopisywałem do listy - a także posłuchałem, zachęcony opisami. Tymczasem przed chwilą sprawdziłem i rzeczywiście, nie znalazły się na pierwszej stronie. Nie wiem, jakim cudem, może któraś z modyfikacji posta nie zapisała się prawidłowo? W każdym razie, już poprawiłem. W żadnym wypadku nie chcę pominąć jakiekolwiek wspominanej pozycji, gdyby jednak ktoś zauważył jakiś brak, będę wdzięczny za uwagę/przypomnienie, zareaguję jak najszybciej zdołam.
Powrót do góry
crescent

PostWysłany: 24.06.2019, 07:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic strasznego się nie stało. Możemy uznać, że pomyliłem działy, wątki Wink.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 24.06.2019, 16:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:

Rozumiem Twoje podejście do układanie list, ale przemyśl to jeszcze. Kilku głosujących zawdzięcza Ci kilka mocnych rekomendacji i nie wiem jak inne płyty, ale taki Ceramic Dog dzięki Tobie na pewno powalczy o czołową lokatę. Fajnie by było, gdybyś dołożył swoją cegiełkę do tej małej rebelii. Wink
crescent

PostWysłany: 24.06.2019, 16:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ceramic Dog zapodał I&I. Ja myślałem, że to jest z 2017 r.
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 24.06.2019, 16:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A to zwracam honor obydwu kolegom!
Odnoszę jednak wrażenie, że kilka innych Twoich płyt też nie będzie się miało najgorzej. Wink
gharvelt

PostWysłany: 24.06.2019, 17:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sprawdziłem jeszcze raz listę i powinno być już wszystko wpisane. Jeśli ktoś jeszcze nie wysłał swojego zestawienia, a przy jego konstruowaniu kieruje się tym, co figuruje na pierwszej stronie - polecam jeszcze choć raz tam zajrzeć. Przepraszam za zamieszanie. Choć z drugiej strony, być może ta sytuacja przypomni niektórym o pewnych albumach Smile
Freefall

PostWysłany: 24.06.2019, 20:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Jeśli ktoś jeszcze nie wysłał swojego zestawienia, a przy jego konstruowaniu kieruje się tym, co figuruje na pierwszej stronie - polecam jeszcze choć raz tam zajrzeć.

Zajrzałem i nie dojrzałem: Davies, Ray - Our Country: Americana Act II Wink.
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 24.06.2019, 21:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Listę nr 8 przesłała Layla.

Tak na szybko:
- w puli 124 płyty;
- poprzedni lider i wicelider nadal zajmują 2 pierwsze pozycje, tylko zamienili się miejscami - jeden od drugiego znowu dzieli tylko 1 punkt;
- jedna płyta zapunktowała u 5 osób, ale nie ma jej na podium zestawienia, 6 albumów otrzymało po 4 głosy;
- kilka jazzów mieści się w strefie obrazkowej, 2 nawet bardzo blisko podium.
Maciek

PostWysłany: 25.06.2019, 15:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
skoro do listy pełnej jakichś pierwiosnków nie dopisuje się takich zawodników jak Charles Lloyd, Hamid Drake

Dzięki prowokacyjnej akcji zdążyłem przesłuchać wyżej wymienionych. Hamid Drake zaintrygował i podpasował (tak na trzecią dziesiątkę), ale prawdziwa ucztę zaserwował Lloyd, a w moim przypadku jeszcze smaczniejszy jest tu udział Frisella, który już w otwierającym Defiant przepięknie zaczarował. No i zrobiło mi się za ciasno w pierwszej dziesiątce. Cool

Defiant
B.J. - nie wiem czy interesują Cię takie nowe rzeczy (Wink), ale gitara jest tu przepyszna.
Maciek

PostWysłany: 01.07.2019, 20:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cóż, nie wiem czy komuś się to jeszcze przyda, bo większość list jest już pewnie wysłana (mam nadzieję, że nie), ale odkryłem właśnie, że w propozycjach brakuje kilku dobrych płyt. Nie wiem jak mogłem o nich zapomnieć Rolling Eyes

David Eugene Edwards & Alexander Hacke - Risha

Nie jest to może poziom Wovenhand, że o 16 Horsepower nie wspomnę, ale jest to całkiem zgrabna płyta. Klimat teoretycznie wiadomy, ale jednak Hacke, muzyk m.in. Einstürzende Neubauten wnosi trochę ożywienia do znanej wcześniej formuły. Brakuje temu oszlifowania i dłużej praktykowanego zgrania, ale sama współpraca i jej efekt są interesujące.
All in The Palm

Calvi, Anna - Hunter

Calvi to wciąż niedoceniana artystka, również na FD. Rekomendowałem chyba przed laty jej pierwszą i drugą płytę i z satysfakcją odnotowałem w ubiegłym roku fakt, że ta zdolna gitarzystka cały czas się rozwija. Te 6-8 lat temu nieco lepiej radziły sobie jej trochę bardziej rozpoznawalne koleżanki - Rykarda Parasol czy Chelsea Wolfe, ale szanse pomału się wyrównują. Na pewno warto mieć na nią oko i ucho.
Hunter
Don't Beat the Girl out of My Boy
gharvelt

PostWysłany: 03.07.2019, 21:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeden z ostatnich wpisów w temacie "Płyty roku 2019" przypomniał mi o tym, że w 2018 również ukazało się w Polsce ciekawe wydawnictwo utrzymane w stylistyce downtempo. Mam na myśli pozycję Noon - "Algorytm". Zwłaszcza Rian i Phantom Power to znakomite kawałki. Niestety, głosować na "Algorytm" nie będziemy, ale tylko dlatego, że jest to EPka. Tym niemniej rekomenduję posłuchać.

Ostatnio w temacie znowu zastój - nie otrzymałem żadnych nowych list. Pozostałych zainteresowanych zachęcam do udziału, planowany termin finału już w tym tygodniu, a muszę przyznać, że dla mnie byłby to czas sprzyjający, bo nie jestem pewien swoich planów na kolejne 2-3 weekendy. Tym niemniej, jeśli ktoś koniecznie potrzebuje więcej czasu, również proszę o sygnał.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 21, 22, 23  Następny
Strona 13 z 23

Skocz do: