Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

ALBUM ROKU 2019
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 28.02.2020, 18:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Listę nr 7 dostarczyła Layla. Do finału jeszcze nieco ponad tydzień, ale żeby nikt nie zapomniał, to za dzień-dwa zacznę rozsyłanie przypominajek na PW.
Crazy
longplay

PostWysłany: 29.02.2020, 08:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ojej, już? Sad
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 29.02.2020, 20:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kikuo - Kikuo Miku 6
Piosenki po japońsku na ciekawych, elektronicznych podkładach. Dzieło jednego człowieka z istotnym udziałem programu - wirtualnej piosenkarki. Przerażające. Polecam Exclamation

Proszę o dopisanie.
B.J.

PostWysłany: 29.02.2020, 23:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powyżej ogarek dla diabła, a na liście jest pozycja, o której na FD cicho, sza...
Tymczasem jest to monumentalne, proghardrockowe dzieło sztuki, a przy tym prawie dwie godziny ewangelizacji. Tworząc swą rock operę Neal Morse pozostawił daleko w tyle klasykę gatunku, jaką niewątpliwie jest Jesus Christ Superstar. To coś doprawdy niebywałego. Nie starczało mi wiary, że to możliwe, ale przy The Woman of Seven Devils coś we mnie pękło.
Posłuchaj tej płyty, ludzie Exclamation Uczyń to dla swego zbawienia...

Jesus Christ The Exorcist. Progressive Rock Musical by Neal Morse

szbe
kaseta FeCr

PostWysłany: 01.03.2020, 13:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeszcze nie jest za późno na parę rekomendacji z szeroko pojętego country/americany.
To dodaję trzy ważne w roku 2019 tematy, które u mnie na liście na pewno się znajdą. Ian - na poważnie, Jade uroczo, Orville trochę z jajem Wink

Ian Noe - Between the Country
https://www.youtube.com/watch?v=A2EUETDiLEI

Jade Bird - Jade Bird
https://www.youtube.com/watch?v=r_Pu7sjpHAs

Orville Peck - Pony
https://www.youtube.com/watch?v=q3esGD6lcMM
Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 01.03.2020, 18:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Americany dopisane. W międzyczasie wpłynęła dziś lista nr 8 od szbe. Dodam krótko, że póki co tylko jeden album przekroczył granicę 100 punktów i ów lider umocnił się na prowadzeniu, jego przewaga jest już dość wyraźna.

Zgodnie z tym co napisałem tutaj nie wykluczam, że z przyczyn ode mnie niezależnych finał wypadnie tydzień później, aczkolwiek jeszcze nie jest to przesądzone, dlatego wciąż zachęcam do wysyłania list już teraz Smile
gharvelt

PostWysłany: 03.03.2020, 19:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Listę nr 9 przesłał B.J.
B.J.

PostWysłany: 03.03.2020, 21:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie żałuję czasu poświęconego temu rocznikowi, bo mogę teraz z podniesionym czołem stwierdzić, że ma on wiele ciekawego do zaoferowania, ale dla mnie i tak najlepsze płyty wydały stare dziady (w tym nieboszczycy) i jedna baba w średnim wieku.
gharvelt

PostWysłany: 05.03.2020, 00:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Owszem, ma do zaoferowania, tylko trzeba chcieć szukać i poznawać. To pewnie uniwersalna zasada Wink

B.J. napisał:
Kikuo - Kikuo Miku 6
Piosenki po japońsku na ciekawych, elektronicznych podkładach. Dzieło jednego człowieka z istotnym udziałem programu - wirtualnej piosenkarki. Przerażające. Polecam Exclamation

Szkoda, że ta rekomendacja pojawiła się tak późno, bo na pewno przyznałbym punkty, i to niekoniecznie tylko symboliczne. Skoro śpiewać mogą hologramy, to wirtualne piosenkarki również, nic szokującego Smile

B.J. napisał:
na liście jest pozycja, o której na FD cicho, sza... Tymczasem jest to monumentalne, proghardrockowe dzieło sztuki, a przy tym prawie dwie godziny ewangelizacji. Tworząc swą rock operę Neal Morse pozostawił daleko w tyle klasykę gatunku, jaką niewątpliwie jest Jesus Christ Superstar. To coś doprawdy niebywałego. Nie starczało mi wiary, że to możliwe, ale przy The Woman of Seven Devils coś we mnie pękło.

Wrzuciłem na listę już na początku, bo Morse'a generalnie bardzo lubię, słucham co tam wydaje nowego i polecam z automatu, choć wiem, że nie każdemu przypadnie do gustu. Zresztą sam również poszczególne płyty odbieram dość różnie. A monumentalizm i tematyka chrześcijańska to jego znaki rozpoznawcze, tym razem rzeczywiście zaprezentowane bardzo wyraźnie.

OGŁOSZENIE

Jeszcze kilka dni temu zdawało mi się, że mogę być niedostępny w najbliższą niedzielę i konieczne okaże się przesunięcie terminu finału na następną, tymczasem wyszło na odwrót - to przyszła niedziela mi nie pasuje. W związku z tym będziemy działać zgodnie z planem, czyli...

w ten weekend FINAŁ!

Czekam na listy, można je wysyłać jeszcze przez najbliższe 3 doby, do soboty 07.03 do końca dnia. Zainteresowanych proszę, żeby się sprężać - ostatnie szlify, rzut okiem czy wszystko się zgadza i wysyłka przez PW. Po wiele niedosłuchanych rekomendacji pewnie i tak sięgniemy dopiero później, już poza konkurencją, ale za to znając wyniki Wink

Przed chwilą wysłałem zaproszenia do 10 osób, głównie udzielających się w niniejszym temacie - liczę na odzew. Nie chciałem spamować zbyt wielu użytkownikom, zatem jeśli kogoś nie zaprosiłem indywidualnie, ale również jest zainteresowany, to jak najbardziej proszę śmiało głosować!
gharvelt

PostWysłany: 05.03.2020, 17:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Listę nr 10 przesłał RoryGallagher.

Stan zawodów na chwilę obecną:
- w puli mamy 149 punktujących albumów;
- lider odskakuje coraz bardziej, jest też jedyną płytą, na którą zagłosowało aż 7 uczestników, natomiast 6 płyt punktowało pięciokrotnie;
- kolejne miejsca na podium i tuż poza nim dość sensacyjne, przy czym różnice w peletonie niewielkie i każda kolejna lista może sporo namieszać w czołówce;
- w pierwszej "10" nadal trzyma 2 polskich wykonawców Wink

W odzewie na wysłane PW, oprócz ostatniej listy kolejne 2 osoby zadeklarowały, że wezmą udział.
Crazy
longplay

PostWysłany: 06.03.2020, 16:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ciekawe, kto to ten lider... mam podejrzenia odnośnie trzech płyt. Z tym, że gharvelt wcześniej hintował, że lider niedinozaurowy, więc to zostawia właściwie jedną kandydaturę. Jeżeli to ona, to wesprę Smile

Trochę się zaparłem i choć moja lista nie osiągnie w żadnym razie 30 pozycji, to przynajmniej nie będzie żałosnym ogryzkiem.

Z tym, że ciekawa sprawa: na przełomie 2019/2020 znałem w całości tylko dwie płyty. Nieźle osłuchane, ale też podobały mi się od początku, a nawet więcej: podobały mi się jeszcze, zanim ich posłuchałem (w całości) i dlatego w ogóle je wziąłem.
Teraz przesłuchałem kolejne kilkanaście - starałem się każdą przynajmniej dwa razy, żeby to nie było tylko "odbębnienie". Są tam płyty, które podobają mi się bardziej i mniej, ale tylko jedna (i to też od pierwszego podejścia) ma start do tamtych dwóch.
Więc chyba mam jakąś tam intuicję co do tego, co mi się spodoba... Ale też nie żałuję wysiłku poznawczego. Bardzo się cieszę na przykład, że poznałem ostatnią płytę Iggy'ego Popa. Nie jest jakaś powalająca i nie jest wśród tych trzech, o których była wyżej mowa, ale bardzo interesująca to propozycja. A piosenkę Loves Missing uważam za jedną z najlepszych w tamtym roku, na pewno!

Wychodzi mi silne podium, a po nim tak no... mniej przekonywująco. Najchętniej zostawiłbym kilka wolnych miejsc za podium, ale skoro jury mówi, że nie można, to co zrobić Smile
Bart
longplay

PostWysłany: 06.03.2020, 17:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Ciekawe, kto to ten lider...

Też jestem ciekawy, moim zdaniem dobrze, że to nie dinozaur. Po cichu liczę,
choc bez wielkiego przekonania, że kilka "moich" propozycji zostanie zauważonych i może uplasuje się wysoko... szczególnie zespoły młode i nierozpoznawalne jak Moron Police i Cheeto's Magazine.

Crazy napisał:
Bardzo się cieszę na przykład, że poznałem ostatnią płytę Iggy'ego Popa

A to akurat jest bardzo zła płyta, moim zdaniem. #1 w moim prywatnym rankingu (gdybym miał takowy) na "rozczarowanie roku 2019". To jest (chyba) jedyna płyta, którą wymieniłem z nazwy jako bardzo zła w krótkiej notce do gharvelta przy wysyłaniu mojej listy. Sorry, to tylko moje zdanie Wink
B.J.

PostWysłany: 06.03.2020, 18:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
Wychodzi mi silne podium, a po nim tak no... mniej przekonywująco. Najchętniej zostawiłbym kilka wolnych miejsc za podium, ale skoro jury mówi, że nie można, to co zrobić Smile

U mnie podobnie, przy czym średnia wieku pierwszej piątki wynosi(łaby) 73 lata.
Crazy
longplay

PostWysłany: 06.03.2020, 19:01    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zetknąłem się z takimi opiniami też. Ciekawe. Na mnie zrobiła dobre wrażenie, tak jakby Iggy Pop wziął duży oddech... Na początku zadeklarował, że "I want to be free" (czyt.: co złego to nie ja), potem dał kilka piosenek, potem wyrecytował kilka wierszy... Jest w tym rzeczywiście poczucie wolności, zarazem bezpretensjnalność, bo przecież to żadne i wielkie dzieło. Myślę, że wielkiego dzieła wcale nie planował stworzyć i chciał sobie po prostu pośpiewać. Ale jego głos brzmi pięknie - swoją drogą czasem odjeżdża w rejony Bowie'go, czasami też (to mnie zaskoczyło) Johnny Casha. Piosenki są spokojne, jakby zamyślone. Pewnie komuś się nie podoba "James Bond", ale ja kupuję ten lekki wink Wink i mi się podoba.
szbe
kaseta FeCr

PostWysłany: 06.03.2020, 19:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A dla mnie bardzo relaksujący jest ten Iggy Pop. I są tam świetnie bujające kawałki.
Dużo lepiej niz z tego francuskiego okresu w okolicy 2009 roku.
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 13, 14, 15  Następny
Strona 8 z 15

Skocz do: