Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyty roku 2020
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 16.05.2020, 12:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
Monophonics - It's Only Us

Już się kręci, bardzo fajne. Dzięki!
szbe
kaseta FeCr

PostWysłany: 16.05.2020, 14:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Siema, świetne dwie rekomendacje panowie - zabieram się do słuchania!
Już przestaje rapować, Błoto zapętliłem okrutnie, wieńcząc odsłuchy koncertem dostępnym na stronie FINA - polecam.

EDIT:

Siema, Ziemia - to zdecydowanie mój kierunek, zaskoczyły mnie instrumenty do zrobienia tej muzyki Smile
Nie znam tego wydawnictwa, Alpaka Records - muszę nadrobić.
Co do Monophonics - bardzo ładne, ale nie wiem czy przez "schowaną" produkcję jakoś mi nie przeleciało bez większych emocji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Maciek

PostWysłany: 21.05.2020, 09:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Alpaka Records

Szbe - mój faworyt to Algorhythm i ich Mandala. Bardzo transowy album. Esforty potwierdzi, a on się zna lepiej niż ja Wink
Większość płyt z Alpaki godna uwagi. Siema, Ziemia zaskakuje najbardziej. Z takich bardziej oryginalnych rzeczy, sprawdź jeszcze Nene Heroine.
szbe
kaseta FeCr

PostWysłany: 23.05.2020, 22:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzięki, na pewno sprawdzę Algorhythm - Mandala, przesłuchałem próbki i umawiam się z tym na dłuższy odsłuch. Dzieje się nad tym morzem!

Dziś jednak zajmuje mnie Wacław Zimpel numer dwa w tym roku, czyli epka Long Weekend - zarejestrowana współpraca z Jamesem Holdenem.
W dwóch utworach udział Jakuba Ziołka (Stara Rzeka).
Klimatyczną okładkę zrobiła Hanna Cieślak.

Dla mnie to prezent, bardzo lubię obydwu panów. James Holden na stałe zagościł po albumach The Inheritors i The Animal Spirits (fajnie byłoby zobaczyć ten materiał z grającym gościnnie Wacławem). A Zimpel - wiadomo. Staram się dość dokładnie śledzić każdy kolejny krok i bardzo podoba mi się kierunek w jakim to wszystko idzie.
Mamy tu 4 kompozycje. Progressive electronic z klarnetem, krautrockiem i improwizacyjną chwilą. Mnie ujęło. Może nie jest to tak dominujący materiał jak Massive Oscillations, ale bardzo ciekawa wycieczka w terytorium holdenowskie, w którym to Wacław świetnie się odnalazł.

https://waclawzimpel.bandcamp.com/
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 31.05.2020, 09:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

AstrokotAstrokot i Przyjaciele z Odległych Galaktyk

Trans, space, psychodelia, jazz. Cała płyta to właściwie jedna długa kompozycja, z której wyodrębniono pięć osobnych bytów w spisie utworów. Niecałe 40 minut i hopla, jesteśmy gdzieś w odległej galaktyce. Dla ludzi, którzy nie mają telewizora, a więc nie mogli w ostatnich dniach uczestniczyć w amerykańskim festynie kosmicznym, jest to bardzo dobra substytutka takiego lotu. Osobiście jestem przekonany, że porywa on odbiorcę daleko wyżej (głębiej?), niż relacja w TV.
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 31.05.2020, 12:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O, miałem wspomnieć o tej płycie, a zapomniałem. Trafiłem na tego Astrokota jakieś 2 tygodnie temu, przypadkiem, i rzeczywiście to całkiem ciekawa, space'owa muzyka. Warto odnotować, że w nagraniu wzięła udział również czworonożna, mrucząca performerka Very Happy
esforty
album CD

PostWysłany: 15.06.2020, 17:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Joel Harrison +18 - America at war

Z płytą jest ten problem, w zasadzie dwa, że zawiera aurę antywojennego manifestu co zwykle nie dobrze wpływa na muzykę Exclamation
Ale... jeśli aranżer i kompozytor całego materiału jest synem, jednego z dwóch amerykańskich żołnierzy, którzy jako pierwsi dotarli do Nagasaki tuż po wybuchu bomby atomowej to... nie mam pytań Exclamation Tym bardziej, że zawartość patosu jest, zapewniam, szczątkowa.
Drugi, jest natury personalnej- bo jakkolwiek, firmujący płytę, napisał i zaaranżował materiał, to już za prowadzenie Orkiestry Jazzowej odpowiedzialność bierze trębacz Matt Holman , a to uzasadnia wątpliwość jednoosobowego autorstwa. Użyciem terminu: Orkiestra Jazzowa, sygnalizuję niemożność zamknięcia tej muzyki w strukturze klasycznego big-bandu, przy czym wspomnienie o Charlesie Mingusie i jego prac z dużymi zespołami, sens ma.
Joel Harrison jest gitarzystą wielobarwnym, w tym sensie, że nie ograniczonym jedną stylistyką (truizm Embarassed ). Ten instrument jest silnie obecny w brzmieniu płyty, pozostając bezsprzecznie znaczącym walorem. Mnie jednak uwiodła praca sekcji dętej, potężnie kontrapunktującej, solowe partie poszczególnych muzyków, które zwykle są dość długie i bywają dialogiem z solówkami innym instrumentów. Taki, zamysł stylistyczny, jest spojrzeniem w big-bandową przeszłość i odróżnia od obecnych standardów. Jest soczyście i na bogato Wink .
No i mamy tu, cover waitsowskiej piosenki Day after tomorrow, jeśli nie będącej jakimś szczególnie oryginalnym odczytaniem pierwowzoru, to też i nie fiaskiem takiego starcia.

P.S. Błoto -Erozje jest fantastyczne Very Happy Very Happy Very Happy .
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 16.06.2020, 09:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
AstrokotAstrokot i Przyjaciele z Odległych Galaktyk

Posłuchałem na bandcampie do połowy i ok, może być, choć nie skłamię, że mnie urzekło. Ale ta okładka mnie rozwaliła, więc dosłucham w domu już z cd (oprawię i na ścianie powieszę).
Dzięki za cynk Exclamation Smile
esforty
album CD

PostWysłany: 19.06.2020, 15:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ted Poor - You already know

Najprościej byłoby, użyć kwantyfikatorów służących przy opisie wydawnictw ECM-u. Ale, trochę, ociągam się, bo jednak, słyszę inną ekspresję.
Pozbawione akademickości (nawet jeśli, co sprawdziłem, Ted Poor naucza jazzu w University of Washington), pozbawione chłodu, a za to pełne dramaturgii... Mnie, kojarzącej się z ze spiritualem, takim nie rozhuśtanym.
Największym atutem jest gra perkusisty. Mogę pisać, że to cyzelowane bębnienie, co niczego przed Wami nie odkryje i będzie eufemizmem. Łatwiej posłużyć się metaforą, koślawą nieco, że to perkusyjna kaligrafia. Trochę jak, sztuka pisania listów odręcznie, ze sztafażem gustownej papeterii i wizytą na poczcie.
Dawno nie słyszałem takiego podejścia do instrumentu (może (?)Elvin Jones)
Jest, Andrew D'Angelo- saksofonista obecny w sposób elegancki, nie narzucając siebie słuchaczowi, nie zasłaniając mu niczego, a przecież tak istotny dla całości. Nadto udzielają się smyczkowi Andrew Bird i Rob Moose. Do takiego podejścia dostroił się Blake Mills jako: producent (przede wszystkim) ale także jako pianista i gitarzysta. Zdaje się, że końcowy efekt zyskał na jego obecności w studiu.
Jazz krystaliczny, bez przekroczeń... a o skostniałości mowy nie ma Very Happy .

P.S. Nie zwracajcie uwagi na nijaką okładkę.
Crazy
longplay

PostWysłany: 20.06.2020, 09:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nowego Dylana ktoś już słyszał? ja na razie słyszałem opinie, że bardzo daje radę i cieszy mnie to!
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 20.06.2020, 10:27    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mnie nie porwał, ale kolejne odsłuchy mogą jeszcze tę opinię zmienić:)
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 20.06.2020, 11:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Straszne nudy. Okropnie monotonna muzyka i ledwo dyszący Dylan. Jak kogoś nie interesują teksty - a mnie kompletnie nie obchodzą - to ten album nie ma mu nic do zaoferowania. Równie dobrze mógłby to być tomik poezji, a nie płyta muzyczna, a pewnie nawet jako to pierwsze robiłoby lepsze wrażenie Wink

Nie lubię tylko narzekać, więc wspomnę, że bardzo fajny jest nowy album The Necks - "Three". Przypomina trochę twórczość Johna Coltrane'a z najbardziej uduchowionego okresu ("A Love Supreme" i te sprawy), ale bez saksofonu i w sumie brzmi to całkiem współcześnie.
crescent

PostWysłany: 20.06.2020, 13:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchanie Dylana bez zagłębienia się w jego teksty nie ma w ogóle sensu.
Powrót do góry
Bart
longplay

PostWysłany: 20.06.2020, 15:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

crescent napisał:
Słuchanie Dylana bez zagłębienia się w jego teksty nie ma w ogóle sensu.

Powiem więcej: dla mnie słuchanie Dylana ma sens wyłącznie dla jego tesktów. Najlepszy muzycznie Dylan to ten, który jest wykonywany przez kogoś innego. Możecie zaczynać flekowanie a ja ten link tu zostawie Smile
https://www.youtube.com/watch?v=ij1UDMr3B-E&list=PL3nLxk67YqZlz8opJyMfuBc8T_wG41yIX
gharvelt

PostWysłany: 20.06.2020, 15:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:
Najlepszy muzycznie Dylan to ten, który jest wykonywany przez kogoś innego.

Całkowicie się z tym zgadzam. Dlatego zdecydowaniej chętniej słucham coverów Dylana niż wersji oryginalnych.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: