Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2864, 2865, 2866 ... 2941, 2942, 2943  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 19.02.2020, 21:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Michael`a White`a "Kraj Duchów i Światła" dzielnie walczy w Plebiscycie 1973 roku o lepszy los, tymczasem u mnie gra sobie jego kolega z 1974:
Michael White Magic Music Company - "Go With The Flow"

Szans nie ma! Płyta która nazywa się zgodnie z ówczesnym zeitgesistem "Idź za flołem" nagrana przez Wielkiego Skrzypaka i jego zespół nazwany Magicznej Muzyki Kompania musi być zajefajna - i jest!!! Skrzypcowy jazzfunk z wybitnym flowem. Obadajcie kawałek, który nazywa się Moondust Shuffle, który zieje ogniem:

https://www.youtube.com/watch?v=T7aeTDvGKLU#t=29m30s

ale reszta tej płyty jest równie flołowa (zwłaszcza nr 1 - Go With The Flow właśnie) - tu całość

https://www.youtube.com/watch?v=T7aeTDvGKLU

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Fiks
singel kompaktowy

PostWysłany: 20.02.2020, 20:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Olé Coltrane (1961) - wiadomo kogo, co by nie mówić, przepiękna rzecz,
tytułowy najbardziej znany, aczkolwiek Aisha to snująca się, spokojna perła w twórczości Johna Cool
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 20.02.2020, 21:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Owszem, świetna płyta.

U mnie:
Pete Brown - The "Non-Forgotten" Association (1973)
Pete tu opowiada swoje historie poetycko, a w tle coś czasem zagra. Jak zagra to czasem jest fajnie, jak nie zagra to nudnawo. Ogólnie nie bardzo.
Ale przyznaję, że się nie przysłuchiwałem tym poezjom specjalnie.
B.J.

PostWysłany: 21.02.2020, 18:49    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Nite-Liters - A-Nal-Y-Sis (1973)
Tłusty i psychodeliczny funk. Bardzo stylowy. Może nawet należałoby go dopisać do plebiscytowej listy. Pozostawiam to pod rozwagę znawcom gatunku.
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 21.02.2020, 21:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Esquire - No Spare Planet

Trudno zaszufladkować ten album - jednakże prog-pop będzie temu najbliższy.
Głównym prowodyrem tej muzyki, jest pierwsza żona basisty Yes - Nikki Squire.
Fiks
singel kompaktowy

PostWysłany: 22.02.2020, 10:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Quadrant - Quadrant EP (1993) - jak się nie lubi prostackiego techno, to Mark Ernestus i Moritz von Oswald,
jako Quadrant czy z bardziej znanych Basic Channel i Maurizio (polecam kompilacyjne płyty, pod twymi dwoma aliasami)
tworzyli w latach 90 wzorce klimatycznego techno, bez epatowania ciężkością!
Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 22.02.2020, 11:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rose Tatoo - Beats From a Single Drum

Ktoś kto zna pierwsze dwa albumy Australijczyków może się trochę zawieść.
To całkowicie inna muzyka choć nadal rockowa. Rose z bardzo hard-rock'and'rollowego teamu stał się Aorowy.

Tylko Angry Anderson został ze składu oryginalnego. To powinien być jego solowy album, a nie kolejny zespołowy.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.02.2020, 12:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pat Metheny - "From This Place"

Potężne dzieło z orkiestrą i dywizją zaproszonych gości - pełne rozmachu i wielobarwne. Przy pierwszym odsłuchu nieco przypomina mi słynne "Secret Story" z 1992 r.
Maciek

PostWysłany: 23.02.2020, 11:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Pat Metheny - "From This Place"

Potężne dzieło z orkiestrą i dywizją zaproszonych gości - pełne rozmachu i wielobarwne. Przy pierwszym odsłuchu nieco przypomina mi słynne "Secret Story" z 1992 r.

A ja mam problem z tą płytą, bo nic mi po niej w głowie nie zostaje. Nie ma tu ani takiego mięcha jak np. na Unity Band czy KIN (żeby pozostać tylko w XXI wieku), ani tej melodyjności (co z tego, że często cukierkowej) znanej chociażby ze Speaking of Now, za którym aż tak znowu bardzo nie przepadam, ale które jest przynajmniej bardzo konsekwentne i za to je szanuje (a jeśli szukać dalej, to na kolorowych płytach, w tym właśnie Secret Story). Ogólnie to płyty Metheny'ego, które powstały w XXI wieku i do których wracam z przyjemnością mógłbym policzyć na palcach jednej ręki. Na szczęście koncerty to zupełnie inne jakość i w tym roku wybieram się na kolejny. Wink
B.J.

PostWysłany: 23.02.2020, 13:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbigniew Wodecki - debiut z 1976 r. Fajny pop, sentymentalne piosenki, profesjonalne aranże. Nie trzeba, ale warto poznać kawałek historii polskiej piosenki.

B.J.

PostWysłany: 23.02.2020, 15:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Misty In Roots ‎– Singles Collection 1978-1986 (2005)
Do tego zespołu nigdy nie musiałem się przekonywać. Mamy w pełni zgodną wibrację.

Leptir

PostWysłany: 23.02.2020, 15:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:

A ja mam problem z tą płytą, bo nic mi po niej w głowie nie zostaje. Nie ma tu ani takiego mięcha jak np. na Unity Band czy KIN (żeby pozostać tylko w XXI wieku), ani tej melodyjności (co z tego, że często cukierkowej) znanej chociażby ze Speaking of Now,

Rozumiem Maćku - ja przy pierwszym odsłuchu byłem nieco przytłoczony rozmiarami (czasowymi i aranżacyjnymi) tej płyty. Teraz po kilku następnych przesłuchaniach album bardzo mi przypadł do gustu - jest tam tyle wszystkiego, że zawsze coś dla siebie znajdę. Smile Jeśli nie zraziłeś się zupełnie to spróbuj może dać jej jeszcze szansę - jak nie zaskoczy to nie i już! Smile
Tarkus

PostWysłany: 24.02.2020, 09:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Load - Load Have Mercy, czyli zapomniana perła amerykańskiego proga - nowoorleańczycy zrobili z ELP dokładnie to, co Kansas z Genesis, czyli przystosowali brzmieniowo do amerykańskich uszu grając bardziej melodyjnie i mniej kombinowali. Ale to bardzo dobre jest i od lat jestem wdzięczny Laser's Edge, że to kiedyś tam wznowili.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
B.J.

PostWysłany: 24.02.2020, 19:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Jeden z moich czołowych faworytów do płyty roku.
Tadeusz Sudnik - Tadeusz Sudnik & His Friends In Art (2017)

Trzeba koniecznie posłuchać całości, bo każdy numer jest w innym klimacie. Ale to chyba jedna z najbardziej kosmicznych polskich muz. (...)

Dostałem to ze 2 lata temu i dziś odfoliowałem. Intryguje, lecz nie przez czas cały... Ale dopiero w połowie jestem.
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 25.02.2020, 21:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kupiłem w Dealz za piątaka i słucham Afro Celt Sound System - Volume 2: Release. Bardzo mi się podoba takie połączenie muzyki celtyckiej z afrykańską i elektroniczną. Do kupna zachęcił mnie fakt, że to płyta wydana przez Real World Petera Gabriela, a sama okładka bardzo przypomina okładkę Us Smile
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2864, 2865, 2866 ... 2941, 2942, 2943  Następny
Strona 2865 z 2943

Skocz do: