Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2940, 2941, 2942 ... 2958, 2959, 2960  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
remaster

PostWysłany: 19.10.2020, 18:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
I&I napisał:
Łubudubu z 1977.

O to chodzi!! Very Happy

Ja dziś wieczorem nakręciłem się na maksa, słuchając płyty z Twoim utworem eponimicznym, See I&I Smile Świetnie mi weszła płyta 1991

Dla mnie szpica polskiej muzyki ogólnie. Szkoda, że nie śpiewali po polsku - wtedy to byłaby bomba. Ale muzycznie, brzmieniowo, wyobrażeniowo i lekkościowo to cudo.
Cała płyta - rzecz jasna. Brylu osiągnął wtedy najwyższy stopień wtajemniczenia, ale nie bez udziału znakomitości jakie miał w zespole.
Odważę się rzec, że to jest najlepsze pokłosie muzyczne całej sceny punk/new wave/post punk/alternative z przełomu lat 70/80. U nas oczywiście.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 19.10.2020, 20:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I pomysleć, że u nas na studiach całe imprezy odbywały sie przy płytach granych w całości, np. Izrael - 1991 Smile
Białystok

PostWysłany: 20.10.2020, 19:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

KADAVAR For The Dead Travel Fast (2019)

Śledziłem rozwój tego niemieckiego hard rockowego trio od początku istnienia, grali nieźle, retro, ale nie mogłem się do końca przekonać aby postawić sobie jakiś album na półce. Dopiero ten mi się na tyle spodobał, że stoi obok Leaf Hound i Led Zeppelin.

Wcześniej grali mocno ale jednak dosyć monotonnie. Tutaj jest inaczej, ktoś napisał, że skrzyżowali Black Sabbath z psychodelią Pink Floyd i melodyką The Beatles. Może to i prawda. Niby podobnie gra Bigelf, ale jednak znacznie lżej. Płyta jest bardzo równa, co wcześniej też nie było atutem a najlepszy numer zostawili na sam koniec, potężnie brzmiący Long Forgotten Song, słucha mi się go wybornie.

Oczywiście Kadavar nie tworzy nic nowego, to muzyka dla 50 latków szukających wyłącznie tego co było dawno temu, ale dla mnie to i tak teraz bezapelacyjnie album roku 2019 Razz
Crazy
longplay

PostWysłany: 20.10.2020, 20:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ramones!
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 20.10.2020, 23:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Listening - Listening (1968)
Ależ to jest dobra psychodela Exclamation Freefallowi niech będą dzięki Smile

I&I
remaster

PostWysłany: 21.10.2020, 17:30    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bednaar napisał:
I pomysleć, że u nas na studiach całe imprezy odbywały sie przy płytach granych w całości, np. Izrael - 1991 Smile

Miło Cię znowu widzieć aktywnego nie tylko zawodowo-rodzinnie Very Happy
Powrót do góry
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 21.10.2020, 18:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Destroyers - Dziewięć Kręgów Zła

Nigdy nie uważałem tej kapeli za jakąś kultową ale teraz to pokazali. Czas się zatrzymał, rozwój zespołu chyba też Laughing Takiego metalowego badziewnego disco polo dawno nie słyszałem ale w sumie dla odmóżdżenia można posłuchać. https://www.youtube.com/watch?v=atKmV4pYJD4
To taki jeden z mniej badziewnych kawałków Twisted Evil
Powrót do góry
Arnold Layne
digipack

PostWysłany: 21.10.2020, 21:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Nigdy nie uważałem tej kapeli za jakąś kultową

A czy ktokolwiek ją za kultową kiedykolwiek uważał?
Ja o czymś takim jak Destroyers słyszę po raz pierwszy. No, może jestem za młody, wszak 58 lat to teraz pryszcz Wink
Gacek napisał:
Czas się zatrzymał, rozwój zespołu chyba też

A ciekawe gdzie ten "rozwój" się rozwijał Very Happy
Gacek napisał:
teraz to pokazali

Raczej pokazały. A mają co pokazywać. O te dziewczyny z okładki mi chodzi. Bo co pokazali muzycy, to może minutą ciszy uczcić, zasłoną milczenia zasłonić...
Bednaar

PostWysłany: 22.10.2020, 08:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Takiego metalowego badziewnego disco polo dawno nie słyszałem

Poziom artystyczny okładki współgra z muzyką Wink
WOJTEKK

PostWysłany: 22.10.2020, 09:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla odstresowania - ogólnego, od tych Destroyersów też Very Happy
Marshall - Tucker Band - Marshall-Tucker Band - fajne, melodyjne country-rockowe granie, nawet z pewnymi ambicjami, jest miło, sympatycznie, stylowo - spoko daje radę.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Maciek

PostWysłany: 22.10.2020, 09:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Marshall - Tucker Band - Marshall-Tucker Band

Bardzo fajna płyta. Wiem, bo mam Smile
Jak mam ochotę na takie lekkie i przyjemne, południowe granie, to MTB bardzo dobrze się sprawdza.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 22.10.2020, 13:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ooo kurde ktoś mnie tu klasykę obraża Twisted Evil

Arnold Layne napisał:

A czy ktokolwiek ją za kultową kiedykolwiek uważał?
Ja o czymś takim jak Destroyers słyszę po raz pierwszy. No, może jestem za młody, wszak 58 lat to teraz pryszcz Wink

No to się zdziwisz, jak ostatnio poczytałem komentarze też się zdziwiłem... otóż ktoś napisał że zespół był rodzimą odpowiedzią na... Kinga Diamonda Laughing
Ktoś inny pisał że jakby nie Destroyers to by nie było współczesnych sukcesów polskich kapel death metalowych Laughing
Jakby co najmniej kilka lat wcześniej Kat nie wydał kilku klasycznych pozycji w swojej dyskografii a Turbo nie pozamiatało Kawalerią szatana.
Ale zdziwisz się jeszcze bardziej, kiedyś bodaj u Wojewódzkiego była Natalia Kukulska i przyznała się że słuchała w młodości Destroyers Cool

Bednaar napisał:

Poziom artystyczny okładki współgra z muzyką Wink

Bo to jest spójna całość, wiesz czego się spodziewać już po opakowaniu Laughing

A dziś trochę poważniej :
KSU - Dwa narody

KSU nigdy nie było jakimś wybitnym zespołem ale za samą postawę Siczka ma u mnie dożywotni respekt. Bo kto by chciał słuchać jak stary zblazowany przepity punk w koszulce Black Sabbath śpiewa o imprezowaniu albo innych cielesnych uciechach?
Prosty ale ważny przekaz przebija się przez tą muzykę.
https://www.youtube.com/watch?v=8YirDDId1iI
Coś pięknego Cool
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 22.10.2020, 15:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

the Hollies - Out on The Road - zaskakująco dobry album! Trochę w southernowych klimatach, muzycznie - prima sort!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 22.10.2020, 23:56    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czerwone Gitary - 3 (1968)
Być może szczytowe osiągniecie albumowe zespołu, choć tylko zbiór piosenek. Takie ładne oczy, Dozwolone od lat 18-tu i - przede wszystkim - Kwiaty we włosach.

SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 23.10.2020, 07:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziś premiera, więc słucham: Gorillaz - Song Machine, Season One

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2940, 2941, 2942 ... 2958, 2959, 2960  Następny
Strona 2941 z 2960

Skocz do: