Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2941, 2942, 2943 ... 2958, 2959, 2960  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
longplay

PostWysłany: 23.10.2020, 08:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Puściłem właśnie American Metaphysical Circus, czyli pierwszy utwór z The United States of America. Syn mój, lat pięć, zastrzygł uszami i z radością wykrzyknął: Bolek i Lolek! Very Happy
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.10.2020, 14:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oryginalny nie będę:

Przesłuchałem milion razy i jakoś zawsze chcę posłuchać kolejny raz. Trudno wskazać jednoznacznie gdzie zaczął się ciężki rock, wiele razy wydawało mi się że gdzie indziej ale koniec końców później i tak wracałem do debiutu Sabbath.
Powrót do góry
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 23.10.2020, 19:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Genesis- Trespass dzisiaj mija dokładnie pół wieku od wydania tej płyty i nic sie nie zestarzała. Dalej robi potężne wrażenie.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 23.10.2020, 19:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zestarzała się jak cholera - zawsze promieniowała poczuciem taniosci, żeby powiedzieć tandety Very Happy Pięciu mlodych zdolnych w w marnym studiu Very Happy Ale muzycznie - spoko!

W temacie
Tamgerine Dream - Le Parc - jedna z ostatnich naprawdę porządnych płyt Tangsów - bardzo dobrze słuchalna, kilka bardzo ładnych fragmentów, jako całość też się broni. A jeśli Akukuuu będzie na ten temat twierdził coś innego, to nie sluchajcie, bo on się nie zna Very Happy

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.10.2020, 20:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:
Genesis- Trespass dzisiaj mija dokładnie pół wieku od wydania tej płyty i nic sie nie zestarzała. Dalej robi potężne wrażenie.

Oj tak, bardzo lubię - głównie za względu na Nóż Smile
WOJTEKK

PostWysłany: 23.10.2020, 20:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A na "Lookin' for Someone" - pierwsze wersy prawie wykrzyczane, tak od razu na poczatku, bez żadnego wstępu. Taki cios na początek. Do tego naprawdę niegłupi tekst. Jak masz 20 lat i słuchasz tego pierwszy raz, gdzieś w tramwaju, na słuchawki to robi wrażenie...

Powrót do góry
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 23.10.2020, 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W temacie Tangerine Dream koniec końców to Stratosfear,
a Ty Wojtuś.............. tylko udajesz ,że się znasz Wink
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 23.10.2020, 21:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Goran napisał:

O to zaraz sobie posłucham. Mój ich nr 1 i 10/10.
Gacek

PostWysłany: 23.10.2020, 22:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trespass nie tyle się zestarzał co pokrył szlachetną patyną. Nie tylko nóż tutaj jest świetny bo i wspomniany Lookin' for Someone i klimatyczny Stagnation czy White Mountain. Nie ma tu słabych numerów. Aż trudno uwierzyć że to już pół wieku.
Powrót do góry
Crazy
longplay

PostWysłany: 24.10.2020, 08:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trespass to nawet mi się podoba Wink Ale serio, pamiętam pewien szok, kiedy w końcówce lat 80 (może już w 90?) po raz pierwszy usłyszałem tę płytę, a Genesis kojarzyłem z Land Of Confusion & co. i zupełnie mi nie pasowało do układanki... Nawet do Gabriela z okresu So jakoś też nie pasowało, zupełnie inaczej brzmiał wtedy jego głos... Do dziś pamiętam - płyta na gramofon, igła na płytę i nagle, bez żadnego ostrzeżenia, jak wyrwane ze środka frazy: Looking for someone!. Nie słuchałem tej płyty od lat, ale zawsze mi się podobała, nawet wtedy, kiedy ponosiłem kolejne spektakularne klęski w próbach słuchania którejkolwiek z kolejnych płyt zespołu.

Słucham zaś tego, co od tamtych lat (a nawet dawniej) kocham najbardziej... not to touch the earth not to see the sun nothing left to do but run run run let's run...... a dopiero co rozpływałem się przy dźwiękach Love Street... Zobaczymy, czy ostatecznie Doorsi jednak nie zaszarżują w moim 68'owym zestawieniu!
Leptir

PostWysłany: 24.10.2020, 09:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień wstaje dość kaprawy, a i wiadomości zewsząd dochodzą raczej niewesołe, potrzeba czegoś na pobudzenie. W takich sytuacjach dobrze radzi sobie Depeche Mode "Some Great Reward". Pierwsze dźwięki Something To Do są jak gwoździe wbijane w czaszkę. A teksty dobrze współgrają z rzeczywistością...

A w temacie "Trespass" - bardzo lubię, choć brzmieniowo rzeczywiście sporo jej brakuje. Zawsze kojarzyła mi się z tymi łagodniejszymi fragmentami "In The Court Of The Crimson King" i mam wrażenie, że włoscy prog-mani wyjątkowo intensywnie się nasłuchali właśnie tej płyty Genesis.
greg66

PostWysłany: 24.10.2020, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

JOAN BAEZ - Any Day Now /1968/

podwójny lp zawierający piosenki Boba Dylana, bardzo ładnie zaśpiewane i zagrane. Polecam.

THE PAISLEYS - Cosmic Mind At Play /1970/

Aż dziw że tak późno powstał tak fajny psychodeliczny album. Wszystkie utwory ciekawe a wyróżnia się 18 minutowy "Musical Journey".
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
WOJTEKK

PostWysłany: 24.10.2020, 14:29    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

The Byrds - Sweetheart of The Rodeo - nie, nie, straszne kantry i to takie które juz w ogole mi nie leży. Do kosza.

Powrót do góry
Fiks
singel kompaktowy

PostWysłany: 24.10.2020, 17:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
The Byrds - Sweetheart of The Rodeo - nie, nie, straszne kantry i to takie które juz w ogole mi nie leży. Do kosza.

bardzo ok plyta raczej po prostu nie twoja estetyka Cool
Powrót do góry
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 24.10.2020, 17:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hard Rain - Hard Rain

Bob Catley na wokalu . Tony Clarkin na wiośle. Dwie płyty tego projektu słucham tego "lepszejszego" Very Happy
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2941, 2942, 2943 ... 2958, 2959, 2960  Następny
Strona 2942 z 2960

Skocz do: