Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2958, 2959, 2960 ... 2985, 2986, 2987  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.11.2020, 22:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sumie trochę zaskakujące, przecież Amerykanie lubili potem boogi-rocka z elementem "hard". Takie ZZ TOP na przykład. Przecież i Statusi grali z domieszką bluesa na wielu płytach a koncertowo byli ponoć wyśmienici. Dlaczego nie "zażarło" to w Stanach?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Jakuz

PostWysłany: 23.11.2020, 22:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może te "chórki"...?
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 24.11.2020, 05:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:
Status Quo nigdy u nas nie zyskało statusu gwiazdy

o, ale ja Cię przepraszam! pamiętam, że w 249 notowaniu ś.p. Listy Przebojów Trójki znienacka You're In The Army wzięło i zdetronizowało Final Countdown po trzech tygodniach królowania! Pamiętam to doskonale, bo to były moje początkowe czasy słuchania Listy, która była dla mnie wówczas najważniejszym momentem tygodnia, a notowanie 249 było tego samego wieczora, co potem - o 23! - notowanie 250, które było pierwszą "listą wszechlist", której miałem słuchać... Brothers in Arms na pierwszym i te sprawy. Byłem tak podjarany, że aby przekonać rodziców, że mogę słuchać tego podsumowania do drugiej w nocy, połozyłem się w środku dnia spać, zasłoniłem gęsto zasłony - no ale oczywiście zasnąć się nie udało. W każdym razie nieoczekiwane zwycięstwo Status Quo pamiętam do dziś, na szczęście tydzień później Final Countdown wrócił na upatrzoną mu od zarania dziejów pozycję pierwszą i utrzymał ją przez kolejne 6 tygodni.

Właśnie zaś wysłuchałem Nigela Kennedy'ego grającego Hendrixa i dalibóg, gdyby to byli wydali w 1968, to byłby mój rocznikowy numer jeden!
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 24.11.2020, 09:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jakuz napisał:
W sumie trochę zaskakujące, przecież Amerykanie lubili potem boogi-rocka z elementem "hard". Takie ZZ TOP na przykład. Przecież i Statusi grali z domieszką bluesa na wielu płytach a koncertowo byli ponoć wyśmienici. Dlaczego nie "zażarło" to w Stanach?
Może właśnie dlatego, że tam mieli ZZ Top, Little Feat i innych swoich.

Crazy napisał:
Właśnie zaś wysłuchałem Nigela Kennedy'ego grającego Hendrixa i dalibóg, gdyby to byli wydali w 1968, to byłby mój rocznikowy numer jeden!

Nigel nagrał też płytę doorsowską - również udaną. Ot, ciekawostka.
akond
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 24.11.2020, 10:58    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Może właśnie dlatego, że tam mieli ZZ Top, Little Feat i innych swoich.

Przy czym Little Feat to było dużo więcej niż "boogie-rock" - jeden z najbardziej oryginalnych zespołów dekady.
.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 24.11.2020, 16:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:
Przy czym Little Feat to było dużo więcej niż "boogie-rock"

Bezdyskusyjnie Exclamation

A w temacie:
Bob Cooper ‎– Shifting Winds (1955)
Z pewnością cool, ale jakby trochę postbopowo improwizują. Bardzo ładnie zaaranżowane`Round Midnight i nie tylko.

Bud Shank / Bob Cooper ‎– Flute 'N Oboe (1957)
Obój w jazzie - ponoć Bob był prekursorem. Dobre.

Polecam Exclamation
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 24.11.2020, 17:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od pewnego już czasu słucham amerykańskich big bandów. Nigdy bym się nie spodziewał że to mnie tak wciągnie. Dostałem 30 winyli, umyłem i słucham. Ileż jest tam świetnej muzyki. Zrobiłem sobie taki mój prywatny ranking tych orkiestr
1 Duke Ellington
2 Earl Hines
3 Count Bassie
4 Don Redman
5 Fletcher Henderson
6 Claude Hopkins
7 Jimmie Lunceford
8 Benny Goodman
9 Harry James
10 Glenn Miller
Każda z orkiestr brzmi inaczej i na swój sposób oryginalnie, o dziwo jest to dość dobrze nagrane a przecież to muzyka już dobrze wiekowa, przedział czasowy to 1930 - 1950.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 24.11.2020, 19:50    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marillion - Brave

Tyle lat znam ten album i nadal nie mam o nim jednoznacznego zdania. Dobry ale czy coś więcej? Są momenty ale chwilami też się trochę dłuży.
Mam to na fajnym nowiutkim winylu i zastanawiam się czy rozfoliować czy jednak puścić dalej.
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 24.11.2020, 20:51    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Puścić dalej, kompakt wystarczy. A płyta naprawdę dobra. Taka ostatnia jednoznacznie dobra płyta Marillion.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 24.11.2020, 22:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Nigel nagrał też płytę doorsowską - również udaną. Ot, ciekawostka.

Czułem, że już kiedyś przeprowadziliśmy tę rozmowę Very Happy

Drugiego dnia mojego pobytu na forum!

Dziś wieczorem słucham zaś po raz kolejny nowych King Gizzardów i coraz bardziej mi się podobają.

Ostatnio zmieniony przez Crazy dnia 24.11.2020, 22:43, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 24.11.2020, 22:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nigel z gośćmi:!:
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 24.11.2020, 22:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Marillion - Brave
Tyle lat znam ten album i nadal nie mam o nim jednoznacznego zdania. Dobry ale czy coś więcej? Są momenty ale chwilami też się trochę dłuży.
Mam to na fajnym nowiutkim winylu i zastanawiam się czy rozfoliować czy jednak puścić dalej.

Puścić !
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 24.11.2020, 22:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Byłem na koncercie Kennedy'ego - to było niedługo po śmierci Śmietany i nawet Nigel poświęcił mu jeden numer. Krzyczałem, żeby zagrał Hendrixa, ale nie zagrał (siedziałem daleko może nie usłyszał Smile ). To był bardzo dobry koncert- zwłaszcza w tej jazzującej części.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
I&I
digipack

PostWysłany: 25.11.2020, 00:41    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Marc and the Mambas - Torment and Toreros [1983]

Po raz setny na forum Wink

Marc
Powrót do góry
I&I
digipack

PostWysłany: 25.11.2020, 01:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bomba Sylviana.

Nowe romantiki działają.

Swing
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2958, 2959, 2960 ... 2985, 2986, 2987  Następny
Strona 2959 z 2987

Skocz do: