Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2959, 2960, 2961 ... 2985, 2986, 2987  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
digipack

PostWysłany: 25.11.2020, 01:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powtórka z roz.

Dalis Car - The Waking Hour [1984]

Peter Murphy na sterdach z japońcami.

His Box

I też niezły, a nawet b. dobry numer Create and Melt
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 25.11.2020, 06:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okładka taka sama jak Present Moody Blues

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 25.11.2020, 08:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:

W takich klimatach siedziałem w liceum, a za najlepszą płytę wszech czasów uważałem Bauhaus - The Sky's Gone Out. Próbowałem sobie niedawno odświeżyć na Spotify - ale już mnie nie rajcują te klimaty.
esforty
remaster

PostWysłany: 25.11.2020, 09:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Powtórka z roz.

Do tego materiału był, profetyczny, teledysk o końcu płyty laserowej (video), panowie w garniakach jakby z Man in Black Wink .
Dzięki za przypomnienie Very Happy .
Mnie, lepiej udało się <ocalić w pamięci> wszystkie okołobauhausowe,artefakty niż ich źródło. Takie kalectwo Wink .
WOJTEKK

PostWysłany: 25.11.2020, 09:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pamiętam to z okresu kiedy wyszło - podobalo mi się nawet, ale potem jak się w to dokładnie wsłuchałem, to już nie koniecznie.

Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 25.11.2020, 13:00    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Nigel z gośćmi:!:

Świetne! Słuchałem tego wczoraj w środku nocy zamiast nadrabiać zaległości z 68 Wink Ale szkoda, że nie znałem przy okazji dekady 10-19, bo jak nic zmieściłoby się w zestawieniu. W końcu płyt z muzyką żydowsko brzmiącą miałem tam co nie miara, Rogiński, Szamburski, Karolina Cicha... zmieściłby się i Nigel musowo. A płyta naprawdę piękna, muszę ją sobie kupić! (albo list do św. Mikołaja wzbogacić!)

Okechukwu napisał:
Byłem na koncercie Kennedy'ego - to było niedługo po śmierci Śmietany i nawet Nigel poświęcił mu jeden numer. Krzyczałem, żeby zagrał Hendrixa, ale nie zagrał (siedziałem daleko może nie usłyszał ). To był bardzo dobry koncert- zwłaszcza w tej jazzującej części.

Przebijam Smile Ja byłem na koncercie Kennedy'ego ZE Śmietaną i grali Hendrixa! I stałem, nie siedziałem Wink
Było świetnie, nie liczac absurdalnie długiej przerwy w środku koncertu, kiedy nie wiem, poszli się napić czy coś.
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 25.11.2020, 13:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To zazdroszczę! Ponoć Nigel grywał też Birds of Fire Mahavishnu?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Gacek

PostWysłany: 25.11.2020, 14:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WOJTEKK napisał:
Puścić dalej, kompakt wystarczy. A płyta naprawdę dobra. Taka ostatnia jednoznacznie dobra płyta Marillion.

Białystok napisał:

Puścić !

No cóż, trza będzie chyba tak zrobić Wink

A czy to ostatnia jednoznacznie... ja bym powiedział że ostatnia to Marbles, którą cenię z pół oczka wyżej od Brave.

Killing Joke - Killing Joke

Nie jest to mój ulubiony album KJ ale w epoce to musiał być strzał. Chyba jedna z najbardziej wpływowych płyt chociaż dla szerokiego odbiorcy raczej niszowa.
Aż by się posłuchało czegoś nowego. Tematów na teksty nie braknie Twisted Evil
Powrót do góry
WOJTEKK

PostWysłany: 25.11.2020, 17:54    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Requiem, Wardance!!! Wow!!! Dają!!

Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 26.11.2020, 09:28    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czas wyciągnąć z szafy o trzy rozmiary za mały garniak oraz odkurzyć discokulę na suficie: ruszamy powoli z 1976!

Idris Muhammad House of the Rising Sun

https://www.youtube.com/watch?v=Aagky9IPqFU

oraz Year Of The Cat - bo to przecież rok kota!
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 26.11.2020, 09:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
Marillion - Brave

Tyle lat znam ten album i nadal nie mam o nim jednoznacznego zdania. Dobry ale czy coś więcej? Są momenty ale chwilami też się trochę dłuży.
Mam to na fajnym nowiutkim winylu i zastanawiam się czy rozfoliować czy jednak puścić dalej.

Ja bym sobie jednak winyla zostawił, choćby dla okładki. Czy dobry? Może i najlepszy z Marilionów...Potem jeszcze Afraid Of Sunlight, który przez lata urósł dość mocno w moich uszach, świetna składanka przebojów live Made Again, Marbles dobry, ale już niewiele z niego zostaje. Dla mnie Brave to jedna z najulubieńszych płyt lat 90.
Powrót do góry
B.J.

PostWysłany: 26.11.2020, 12:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Djam Karet - The Trip (2013)
Jeden 47minutowy utwór instrumentalny. Jeśli ktoś lubi zarówno Pink Floyd jak i - dajmy na to - Ozric Tentacles, tudzież elektronikę i gitary, to się powinien dać zauroczyć. Uprzedzam, że dość introspektywne/melancholijne?/. Polecam Exclamation

akond
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 26.11.2020, 13:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
Jeśli ktoś lubi zarówno Pink Floyd (...)

Skoro już padło to porównanie...

Dla mnie - co pewnie będzie tu odebrane jako herezja - Djam Karet to przykład na to, jak dobrym zespołem mógłby być post-darkside'owy Pink Floyd, gdyby zechciał wykorzystywać swoje mocne strony, zamiast próbować nagrywać same wiekopomne arcydzieła.

Djam Karet bywa nierówny, ale najlepsze płyty (jak The Devouring czy Suspension & Displacement) to uczta dla ucha. Zwodniczo wypolerowana, gładka powierzchnia (długo się od niej odbijałem); we wnętrzu misterne, nieoczywiste konstrukcje, erudycyjne, pozbawione szwów stylistyczne fastrygi i przetworzenia tematyczne godne mistrza Haydna. Zero pompy i patosu.

The Trip to raczej prostsza układanka - o ile dobrze pamiętam, bardzo sympatyczny spejs-dżemik. Planuję zakupić.
.
Powrót do góry
Bednaar
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 26.11.2020, 16:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Paquito D'Rivera, Christopher Dell, WDR Big Band ‎– Benny Goodman Revisited (2009)

Kubański saksofonista/klarnecista wraz z niemieckim wibrafonistą (znanym ze współpracy z Christianem Lillingerem) i z istniejącym od 1946 roku big bandem niemieckiej stacji telewizyjnej WDR grają utwory Benny'ego Goodmana. Jazz tradycyjny w mistrzowskim wykonaniu, fajne, na luzie - polecam!
greg66

PostWysłany: 26.11.2020, 17:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kiedyś dawno temu była w Trójce taka audycje "Duke Ellington i jego muzyka" i pamiętam, że bardzo podobały mi się nagrania mające coś z Ameryką Łacińską do czynienia. Przypomniałem obie:
DUKE ELLINGTON and His ORCHESTRA - Latin American Suite

i to jest to.
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2959, 2960, 2961 ... 2985, 2986, 2987  Następny
Strona 2960 z 2987

Skocz do: