Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2984, 2985, 2986 ... 2999, 3000, 3001  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
I&I
digipack

PostWysłany: 22.01.2021, 22:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja niestety im dalej las to gorzej. Przegrzany zespół (przez jedyny wtedy transmiter Crying or Very sad ), który nie zdał po latach egzaminu (u mnie). Momenty były, ale całość niestety blada i nijaka. Po latach mam słabe wspomnienia, a powinny być lepsze, bo to niby nowa fala wtedy Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Bart
album CD

PostWysłany: 22.01.2021, 22:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja też, jak Jakuz, dorosłem do Republiki trochę poźniej. Z perspektywy czasu dopiero rozumiem jak awangardowy to był zespół w naszym siermiężnym ówcześnie kraju i systemie.
Do tej pory nie mogę się nadziwić, że ten teledysk został stworzony i wyemitowany w tamtych czasach: https://www.youtube.com/watch?v=JZ1h5gFhlsg

Czy tylko ja tu widzę flirt z różnymi fetyszami i bdsm? Ekstraklasa! Twisted Evil

Ostatnio, może miesiąc lub dwa miesiące temu, zagrałem kilka piosenek Republiki mojej żonie, która lata osiemdziesiąte spędziła głęboko zanurzona w nowojorskiej scenie goth i punk. Dostałem potwierdzenie: Republika wymiata!
Jakuz
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.01.2021, 22:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I&I napisał:
Ja niestety im dalej las to gorzej. Przegrzany zespół (przez jedyny wtedy transmiter Crying or Very sad ), który nie zdał po latach egzaminu (u mnie). Momenty były, ale całość niestety blada i nijaka. Po latach mam słabe wspomnienia, a powinny być lepsze, bo to niby nowa fala wtedy Wink

No patrz, jak się pięknie różnimy w ramach FD Smile
Powrót do góry
Białystok

PostWysłany: 22.01.2021, 22:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart napisał:

Do tej pory nie mogę się nadziwić, że ten teledysk został stworzony i wyemitowany w tamtych czasach: https://www.youtube.com/watch?v=JZ1h5gFhlsg

Czy tylko ja tu widzę flirt z różnymi fetyszami i bdsm? Ekstraklasa! Twisted Evil

Nie wiem czy to wtedy można było nazwać teledyskiem. Smile

W ogóle go nie pamiętam. Często był emitowany?
Jakuz

PostWysłany: 22.01.2021, 22:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bart, faktycznie, wyłuskałeś coś fantastycznego - widzieliśmy to ?

Ostatnio zmieniony przez Jakuz dnia 23.01.2021, 06:03, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 22.01.2021, 23:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oficjalny teledysk do piosenki "Śmierć w bikini", powstały w roku 1983. Teledysk wyprodukowano na Wydziale Radia i TV Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Reżyseria, zdjęcia i montaż teledysku: Ryszard Czernow.

Osobiście przyznam, że nie pamiętam tego w TV - nie dziwi mnie to, bo wiem że telewizja publiczna miała swoich kurskich - może ułomnych, nie tak wyewoluowanych jak obecny oryginał - ale zawsze...

Jak połączyć tekst z obrazem (musiałem żonie tłumaczyć z pol na ang), efekt jest jeszcze większy.

Rozbierasz mnie leciutko pani
Umieram prawie rozebrany
Z ust płynie mi
Strumyczek krwi
W bikini jesteś więc ubrana
W bikini śmierć...

Wiem, że są próby odniesienia tego utwóru do polityki. Dla mnie to erotyk Ciechowskiego eksplorujący obszary sub i dom, androgeniczne sylwetki, manekiny, martwe, nieożywione ciała, sufokacja... Dla interesujących się i znających BDSM - toż to książkowy przykład. Świetnie zrobiony teledysk. I świetnie pokazana w utworze miłość jako zależność.
Prowler
pirat mono

PostWysłany: 22.01.2021, 23:19    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie widzialem tego teledysku. Koniecznie musze obejrzec. Przyznam szczerze, ze nigdy nie kojarzyl mi sie z erotykiem, byc moze zmienie zdanie po obejrzeniu clipu. W warstwie tekstowej, najbardziej erotyczny dla mnie (choc w bardzo wysublimowany i delikatny sposob) to utwor "W ogrodzie Luizy" z Siodmej Pieczeci.
Powrót do góry
Bart
album CD

PostWysłany: 22.01.2021, 23:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Chodziłem kiedyś z dziewczyną, która dorabiała na studiach jako dominatrix - wieczorami zakładałą latex i w specjalnie urządzonym "lochu" w budynku opuszczonej fabryki dominowała bogatych biznesmenów, więc się o ten temat -mniej lub więcej - trochę otarłem.

Może jest to "niewinny" teledysk, może to tylko ja widzę więcej niż tam jest, ale moje skojarzenia naturalnie są takie a nie inne.
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 23.01.2021, 11:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od zawsze lubię pop po francusku

Etienne Daho - Eden
bananamoon
singel kompaktowy

PostWysłany: 23.01.2021, 13:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- Bart

Dziękuję za za odnośnik do teledysku Śmierć w Bikini - nie przypuszczałem, że w tamtych czasach spreparowano klip do tego numeru - wymowny obraz.
Zazwyczaj rzadko włączam przycisk telewizora (Fred Frith kiedyś powiedział, że prawdziwe życie zaczyna się w momencie, w którym wyłączamy TV - he, he); przez długi czas w ogóle go nie miałem i być może moje zdanie w tej kwestii nie będzie miarodajne, ale w latach osiemdziesiątych, Republikę w telewizorze widziałem RAZ - były to Nowe Sytuacje zarejestrowane w Opolu w 1983 roku.

A co do muzyki jaką stworzyła Republika, to pomimo że na co dzień swoje zainteresowania kieruję ku innym dźwiękom, to uważam, że jest znakomita - broni się do dzisiaj.
Pamiętam, że ogromne wrażenie zrobiły na mnie w tamtym czasie utwory z singli Tonpressu "Kombinat / Gadające Głowy" oraz "Układ Sił / Sexy Doll" - były prawdziwym powiewem świeżości i oryginalności w polskiej muzyce - duża płyta "Nowe Sytuacje" potwierdziła wyjątkowość grupy.
...ale tak naprawdę, dopiero album "Nieustanne Tango" zachwycił mnie na całego - pamiętam, że usłyszałem go po raz pierwszy w Trójce (kawałki nagrałem na kasetę magnetofonową, a zaraz potem kupiłem płytę - w porównaniu do debiutu była łatwo dostępna...albo miałem szczęście?) - to co usłyszałem utwierdziło mnie w przekonaniu, że Republika jest zespołem dużego formatu.
Co ciekawe, w tamtym czasie słowo tango było popularne wśród polskich zespołów - Nieustanne Tango Republiki, To Tylko Tango Maanamu, Tango Stulecia Lady Pank...
Teksy, podteksty, przekaz, ale przede wszystkim muzyka - wielokrotnie zastanawiałem się skąd Republika czerpała muzyczne wzorce?
Niektórzy mówią o The Stranglers, ale prawdę mówiąc, słabo do mnie przemawia ta teza (a Stranglersów znam co najmniej dobrze)...momentami słyszę jakieś wybiórcze zapożyczenia z muzyki Gang Of Four...ale to tyle moich skojarzeń.
Macie jakieś zdanie (wiedzę) w tym temacie? - do czego można by porównać, doprowadzoną do obsesji w kwestii rytmu, muzykę Republiki, gdzie ma swoje źródła, z kogo, brzydko mówiąc, nasi zżynali?

A wracając do płyt Republiki - kilka lat temu kupiłem trzynastopłytowy zestaw "Komplet" (potwierdziła się klasa "Siódmej Pieczęci", którą także dobrze zapamiętałem w chwili wydania) - zaskoczył mnie pozytywnie krążek "Demo" (!), szczególnie nieznane mi wcześniej wersje utworów z okresu "Nieustannego Tanga", niczym nieustępujące tym, które znalazły się na płycie - jeśli nie znacie tego materiału, to polecam gorąco odsłuch!

Ostatnio zmieniony przez bananamoon dnia 23.01.2021, 20:45, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
esforty
remaster

PostWysłany: 23.01.2021, 14:24    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tropy wiodły też do XTC.
Podzielam opinie wyżej zamieszczone!
RoryGallagher
epka analogowa

PostWysłany: 23.01.2021, 14:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Adi napisał:
RoryGallagher napisał:
W temacie:

Słucham po raz kolejny w ostatnim czasie "Yellow Fields" Eberharda Webera. Bardzo ładna muzyka i właśnie w klimacie fusion.

Gościu potrafi czarować, wręcz hipnotyzować klimatem. Najbardziej spodobały mi się "Kolory Chloë", przynajmniej z tych płyt, które słuchałem. Swoją drogą, to już jakiś czas temu miałem się Ciebie spytać, czemu "The Colours of Chloë" oceniłeś na RYM stosunkowo średnio, biorąc pod uwagę uznanie, jaką się cieszy. Nie do końca Ci podeszła?

Tak, pisałem o tym niedawno w innym temacie:

RoryGallagher napisał:
Eberhard Weber - Yellow Fields. Nie jestem zwolennikiem jego poprzedniego albumu, jest dla mnie nieco zbyt senny, ale ten porwał mnie od pierwszych sekund. Będzie wysoko na liście.

Aktualnie słucham Nas - "Illmatic" i zapowiada się to na jeden z najlepszych hip-hopów, jakie dotąd poznałem.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 23.01.2021, 18:47    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

B.J. napisał:
SafeMan napisał:
Kiedyś kupiłem Heaven and Hell w ciemno i po przesłuchaniu w domu mocno się zawiodłem...
Podzieliłem to doświadczenie przed laty, choć może zawód nie był jakiś mocny, jednak już do tej płyty nie powróciłem - choć powrotu nie wykluczam.

Widzę że nie tylko mnie ta płyta trochę trąci myszką.

Wczoraj posłuchałem dla odmiany The City czyli już nieco nowszej pozycji... nie wyrwało z butów ale klimatem bliżej temu do androidowej stylistyki co bardzo mi odpowiada.
https://www.youtube.com/watch?v=POPA3twP8ko&list=PLZGbej9605ZKdM72ZH6fmBRD5g7KWoVQm
Zara zobaczymy co doktór Kapała naskrobał o tej płycie Cool

Nie sądziłem że Republika ma tylu zwolenników na forum, pozytywne zaskoczenie Cool
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 23.01.2021, 19:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zbigniew Górny - Soundtracks (2017)
Tematy z różnych polskich filmów z lat `80 i `90. Spore zaskoczenie, bo ten specyficzny mariaż elektroniki z orkiestrą całkiem dobrze się broni po latach. W dodatku jest to przepojone liryzmem, który dziś jakby stał się passe, a szkoda.

Maciek

PostWysłany: 23.01.2021, 19:38    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jane's Addiction - Ritual de lo habitual

Ta płyta ma już ponad 30 lat, a wywijasy Navarro i jego nieokiełznanych kolegów nic nie straciły na swej świeżości.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2984, 2985, 2986 ... 2999, 3000, 3001  Następny
Strona 2985 z 3001

Skocz do: