Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2985, 2986, 2987 ... 2999, 3000, 3001  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 23.01.2021, 19:45    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak miały stracić, jak od tego czasu wielu nowych rzeczy w muzyce rockowej nie wymyślono? Świetna płyta. Pierwsza JA którą polubiłem. A było to tak - mój kolega Piotrek siedział pod drzwiami katedry chemii i zbierał siły na wejscie - nie nie na egzamin. gorzej, po odbiór dotacji na następny miesiąc i rozmowę wychowawczą ze swoją mamą, która tam była szefem. siedział i se tego słuchał, a ja przy okazji posłuchałem trochę z nim. I zażarło.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 23.01.2021, 23:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Maciek napisał:
Jane's Addiction - Ritual de lo habitual

Ta płyta ma już ponad 30 lat, a wywijasy Navarro i jego nieokiełznanych kolegów nic nie straciły na swej świeżości.

Pozwoliłem sobie zatem przypomnieć co na niej jest, bo wieki tego nie słuchałem.
Crazy
album CD

PostWysłany: 24.01.2021, 09:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To świetna płyta (brałem kiedyś udział w takim głosowaniu, gdzie zwyciężyła jako płyta nr jeden 1990 roku). Ale ja wolę Nothing's Shocking. Której wszelako też dawno nie słuchałem, więc może należałoby sobie przypomnieć.

Chwilowo jednak nie mogę, bo leci Fela Kuti - Zombie, a to mój może ulubiony Fela w ogóle!

A w kolejce czeka debiut Ramones!
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 24.01.2021, 13:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bemibem - Bemowe frazy (1974)

Pierwszy raz dowiedziałem się o istnieniu tej płyty dopiero przy okazji jednego z ostatnich finałów. Sięgnąłem z opóźnieniem, właśnie w ten weekend i... zaskoczyło, naprawdę! Rzeczywiście, jeden z lepszych rodzimych popów z epoki. Przede wszystkim bardzo pozytywna muzyka, cieszą też wpływy brazylijskie, na które ostatnio mam ewidentnie wyostrzony apetyt. Zatem wkrótce czas poznać wcześniejsze wcielenie, czyli Bemibek Very Happy
WOJTEKK

PostWysłany: 24.01.2021, 14:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

CD czy LP?

Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 24.01.2021, 14:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słuchałem wersji LP. A czymś się znacząco różnią? Bo chyba nie ma żadnych bonusów na CD.
WOJTEKK

PostWysłany: 24.01.2021, 14:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Interesuje mnie, czy w ogóle na CD wyszło.

Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 24.01.2021, 14:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, jak najbardziej. Polskie wydanie z roku 2007 z serii Polish Jazz Deluxe. Tracklista identyczna jak w oryginalnym.
WOJTEKK

PostWysłany: 24.01.2021, 14:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To musisz być bogaty z domu, na allegro za ponad 1000 zet Shocked

Powrót do góry
gharvelt

PostWysłany: 24.01.2021, 15:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Napisałem, że słuchałem tej wersji, a nie, że posiadam oryginalne LP Wink Tym bardziej, że nigdy niczego nie słucham po raz pierwszy na nośniku fizycznym - CD kupuję dopiero wtedy, kiedy dobrze znam dany album, lubię go i mam pewność, że mi na nim zależy.
Goran
epka analogowa

PostWysłany: 24.01.2021, 15:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj tez słuchałem Ewy Bem. Płyta z Swing Session - Be A Man z serii Polish Jazz. Mam to w idealnym stanie na winylu, moge się zamienić na cd.
Adi
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 24.01.2021, 16:04    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

RoryGallagher napisał:
RoryGallagher napisał:
Eberhard Weber - Yellow Fields. Nie jestem zwolennikiem jego poprzedniego albumu, jest dla mnie nieco zbyt senny, ale ten porwał mnie od pierwszych sekund. Będzie wysoko na liście.

A, to takie buty. Mi się spodobał najbardziej z pierwszych trzech albumów, bo jest najbardziej wyrazisty. Ogólnie, to ja lubię takie spokojne fusion, chyba nawet bardziej, niż czad w stylu Mahavishnu Orchestra, na przykład tytułowy "Timeless" Johna Abercrombiego, albo "Heather" z Crosswinds Billy'ego Cobhama. Perełki. Żeby nie było offtopu, właśnie słucham Heather Smile
Właśnie, znasz może więcej takich utworów, a może nawet całe płyty w takich klimatach?
"Nie jesteśmy wrogami lecz przyjaciółmi. Wrogami być nam nie wolno. Choć targają nami namiętności nie mogą zerwać więzów serdecznych. Tajemny akord pamięci zagra trącony ponownie przez anielskie struny naszej natury" - Martin Luther King
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 24.01.2021, 17:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

King Gizzard & co. - Nonagon Infinity - ależ piłują pięknie, aż cały dom się trzęsie w posadach! Moja ulubiona płyta tych wariatów, cała jest jak jeden długi utwór, zresztą nie tylko utwory faktycznie przechodzą płynnie jeden w drugi, ale też mam wrażenie, że motywy przewijają się przez różne miejsca tej układanki. Suita! Wink

Blisko w kolejce odsłuchowej (która zresztą działa jak w PRL-u, bo co chwila ktoś się wciska z dzieckiem na ręku) mam wydaną pod koniec zeszłego roku koncertówkę z San Francisco, gdzie grają znaczną część tego materiału!
Konik Polny
epka kompaktowa

PostWysłany: 24.01.2021, 19:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gainsbourg-Rock Around the Bunker 1975r

Swego czasu album wzbucił mieszane uczucia, gdyż porusza poważny temat
( nasizm ) - napisany przez żyda - zagrany w stylu glam rocka.

Jak dla mnie bardzo ciekawy - choć nie znam francuskiego Very Happy
Crazy
album CD

PostWysłany: 25.01.2021, 12:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Skoro już w okolice Patti Smith się zapuściłem głebiej, to sięgam i po mój ulubiony jej utwór - o dziwo nie z dawnych czasów, tylko z ostatniej płyty, Banga, która ogólnie też podobała mi się średnio, ale ten jeden utwór to jest potęga:

Constantine's Dream

Tekst podobno zaimprowizowany. Muzyka niesamowita. Interpretacja, że ciary przechodzą.

Taki to sen miał Konstantyn:

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2985, 2986, 2987 ... 2999, 3000, 3001  Następny
Strona 2986 z 3001

Skocz do: