Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Czego teraz słuchacie?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2986, 2987, 2988 ... 2999, 3000, 3001  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Heartbreaker
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 25.01.2021, 14:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wczoraj zrobiłem się senymenalny i bawiłem się winylowymi singlami. I tak poleciało:
Hanna Banaszak - I Love you mr music / Summertime
Kwadrat - Polowanie na leśniczego / Quasimodo
Budgie - I Turned To Stone / She Used Me Up
Perfect - Pepe wróć / Opanuj się
Kasa Chorych - Zgniła porzeczka / Blues córek naszych
Kate Bush - Man With The Child In His Eyes / Moving
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Clive Codringher
maxi-singel analogowy

PostWysłany: 25.01.2021, 18:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

BBI - BBI (Soleil Zeul, 2008)

Trochę dziwne, że dopiero teraz po to sięgnąłem, bo to był najlepszy utwór na składance Soleil Zeuhl, dodanej do Lizarda w 2012 roku. Rockowe trio wirtuozów, grające bardzo ciekawą instrumentalną muzykę, mocno okraszoną sosem Crimsonowym, ale nie stroniącą też od jazzu, fusion czy prog-rocka. Doskonały basista, jest tu parę genialnych solówek na przesterowanym basie; gitarzysta gra z ogniem i wyczuciem, aż dziwne, że po tej płycie praktycznie zniknął (choć pojawił się też trochę znikąd); do tego świetny perkusista - naprawdę soczyste granie!
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 26.01.2021, 01:22    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rhiannon Giddens — Freedom Highway. Trafiłem przypadkiem; całkiem przyjemna folkowo-popowo-amerykańsko-country'owa płyta, nawet jeśli nie najrówniejsza. Sięgnąć warto; mnie przynajmniej śpiew tej pani sprawił dużą przyjemność i będę wsłuchiwał się w nią głębiej.

https://www.youtube.com/watch?v=tYuqnUs9gP8
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
akond
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 26.01.2021, 08:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Całkiem przyjemna" to jest mało powiedziane (nawet może trochę niezręcznie).

To bardzo, bardzo dobra płyta - i z ważnym, niełatwym przekazem w duchu black lives matter.
.
Powrót do góry
B.J.
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.01.2021, 22:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rockowy napisał:
Świadectwo Dojrzałości
Hulaj dusza

Zespół, który istniał pół roku. Powstał, żeby wygrać Jazz nad Odrą 1977 i trochę zarobić. Wygrali, zarobili, nagrali kilka utworów w radiu, za chwilę się rozpadli. Ale grali pięknie - rasowe fusion w klimatach Passport. A w składzie sama śmietanka - Wojciech Bruślik, Darek Kozakiewicz i Wojciech Morawski!

Na płycie komplet nagrań radiowych i finałowy koncert z Jazzu nad Odrą. W książeczce kompletna historia zespołu napisana przez naszego forumowego Backside'a.

Owszem, panowie całkiem prawidłowo grają fusion i to tak, że jest w tym sporo oddechu, choć przestrzeń ani na chwilę nie wybrzmiewa całkowitą ciszą. Sęk w tym, że mnie to ani ziębi ani grzeje, może z wyjątkiem obszernych fragmentów Aksjomatu frapujących brzmieniem. A tak to z całej płyty najbardziej podoba mi się dziewczyna z okładki. Ale ze mnie nietęgi fan fusion, więc nie wykluczam, że innym bardzo się podoba - wszak to rocznik `77.

szbe
kaseta FeCr

PostWysłany: 27.01.2021, 06:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Duch 1532 napisał:
https://ecsmedia.pl/c/freedom-highway-b-iext48064001.jpg

Rhiannon Giddens — Freedom Highway. Trafiłem przypadkiem; całkiem przyjemna folkowo-popowo-amerykańsko-country'owa płyta, nawet jeśli nie najrówniejsza. Sięgnąć warto; mnie przynajmniej śpiew tej pani sprawił dużą przyjemność i będę wsłuchiwał się w nią głębiej.

https://www.youtube.com/watch?v=tYuqnUs9gP8

Idąc tym tropem bardzo polecam płytę, na której Rhiannon występuje wspólnie z jeszcze trzema innymi wokalistkami i snują mroczne historie głównie w oparciu o banjo i głos.
Piękna płyta, ciarki w paru miejscach:
Slave Driver, Black myself, Mamas Cryin Loud

https://ournativedaughters.bandcamp.com/album/songs-of-our-native-daughters
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 27.01.2021, 10:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja bardzo polecam mały koncert z serii NPR Tiny Desk:
https://www.youtube.com/watch?v=q0fIdFx3pbY

Krótko, ale intensywnie i bardzo na temat.
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 27.01.2021, 18:44    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

akond napisał:

To bardzo, bardzo dobra płyta - i z ważnym, niełatwym przekazem w duchu black lives matter.
.

Palić, niszczyć, okradać?
To nie brzmi jak zachęta do posłuchania folk popu Twisted Evil

Mark Knopfler - Get Lucky

Słuchając tej płyty po dłuższym czasie jakoś bardziej ją doceniam. Dobry materiał przesiąknięty jak zawsze folkiem i momentami puszczający lekko oko do tych którzy szukają tu starego Dire Straits. Może nic wielkiego ale mało artystów starzeje się z taką klasą.
I jak zwykle piosenki o tematyce okołomotoryzacyjnej jakoś wyjątkowo chodzą mi po głowie:
https://www.youtube.com/watch?v=eugF5hHWA1U
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 27.01.2021, 19:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O ile Dire Straits to niekoniecznie, ale solowy Knopfler już bardziej - "Get Lucky" też niedawno słuchałem i mam podobne, pozytywne odczucia. Chociaż Sailing to Philadelphia chyba jest lepsze. nie chyba - jest lepsze.

http://artrock.pl/
Powrót do góry
akond
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 27.01.2021, 20:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
akond napisał:

.

Palić, niszczyć, okradać?
To nie brzmi jak zachęta do posłuchania folk popu Twisted Evil

To umiarkowanie udany dowcip.

Jeśli nie masz płyty, to teksty możesz znaleźć w sieci, np. tutaj:
http://www.songlyrics.com/rhiannon-giddens/freedom-highway/

Za motto albumu można uznać zamieszczony we wkładce tekst dawnego ogłoszenia:

.
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 27.01.2021, 22:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

At the purchaser's option - taki jest też tytuł jednego z utworów. Gacku, wybacz, ale to nawet był dowcip nie tyle umiarkowanie nieudany, co zupełnie nieudany (oczywiście mówiąc eufemistycznie). W kwestii handlu niewolnikami mam wyjątkowo stępione poczucie humoru. Właściwie to skrajnie ujemne.

Piosenka zaś bardzo mi się podoba, może nie jest to nic odkrywczego, ale bardzo ładna i tchnie z niej niezwykłą wrażliwością, którą ta pani moim zdaniem zdecydowanie ma (i muzyczną, i ludzką).

Wersja z koncertu, o którym pisałem:

https://youtu.be/q0fIdFx3pbY?t=260
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.01.2021, 01:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Crazy napisał:
At the purchaser's option - taki jest też tytuł jednego z utworów. Gacku, wybacz, ale to nawet był dowcip nie tyle umiarkowanie nieudany, co zupełnie nieudany (oczywiście mówiąc eufemistycznie). W kwestii handlu niewolnikami mam wyjątkowo stępione poczucie humoru. Właściwie to skrajnie ujemne.

Od kiedy robienie bydła na ulicach miast, bezmyślne okradanie sklepów, niszczenie pomników ma coś wspólnego z niewolnictwem? W ogóle co ma wspólnego niewolnictwo z BLM? Rolling Eyes
Szkoda że wszyscy tak nie płaczą po Indianach, oni nie są tak medialni...
Respect is something that you earn
Our indian brothers' getting burned
Original American
Turned into second class citizen

WOJTEKK napisał:
O ile Dire Straits to niekoniecznie, ale solowy Knopfler już bardziej - "Get Lucky" też niedawno słuchałem i mam podobne, pozytywne odczucia. Chociaż Sailing to Philadelphia chyba jest lepsze. nie chyba - jest lepsze.

Philadelphia moim zdaniem najlepszy Knopfler...
ale jak żyję nie znam nikogo kto Knopflera solo ceni bardziej od DS Shocked
Powrót do góry
akond
kaseta "metalówka"

PostWysłany: 28.01.2021, 08:18    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Gacek napisał:
W ogóle co ma wspólnego niewolnictwo z BLM? Rolling Eyes

Jeżeli naprawdę tego nie rozumiesz, to właściwie nie ma czego tłumaczyć. Żałuję tylko w takim razie, że użyłem tej metafory - skoro sprowadziła Cię na takie tory myślenia.

Gacek napisał:
Szkoda że wszyscy tak nie płaczą po Indianach, oni nie są tak medialni...

Kto to są wszyscy? I dlaczego uważasz, że "nie płaczą"?

Myślę, że każdy, kogo stać na refleksję nad losami Afroamerykanów, ma podobne podejście do eksterminacji pierwotnych mieszkańców "Nowego Świata"... i dobrze rozumie, na czym została zbudowana potęga współczesnych St.Zj.
.
Powrót do góry
Crazy
album CD

PostWysłany: 28.01.2021, 08:39    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Słucham Focus - Ship of Memories i chyba podzielam opinie wyrażone przez kolegów w wątku 1976. Fajne.

A dyskusję powyższą spróbuję skierować do wątku, który chyba do takich dyskusji został stworzony.
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 28.01.2021, 08:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zainteresowanych offtopem o BLM zapraszam do odpowiedniego wątku - kolejne posty na ten temat w tej dyskusji będą kasowane lub edytowane.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 2986, 2987, 2988 ... 2999, 3000, 3001  Następny
Strona 2987 z 3001

Skocz do: