Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Płyta roku - gra wstępna ;) + inne TOPy (organizacyjny)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 79, 80, 81  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Crazy
longplay

PostWysłany: 31.03.2020, 20:34    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dla mnie oba super. Tak na start wolę nawet 1974 (choć generalnie wolę 67-71 od 72-76), bo 68 wydaje mi się takim wzięciem oddechu między dwoma arcyrocznikami... ale co by nie było, będzie świetnie.

Tylko nie tak od razu!! Niech się najpierw skończy dekadowy Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 31.03.2020, 20:46    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja również jestem zarówno za 68 jak i 74, za 74 przemawia że się jest w kursie, zaś 68, że jednak sporo się pozna (tyle, że bopjazzów). Z listy przedstawionej przez Gharvelta ad 2008 również miałbym 3 płyty w trzydziestce i chyba akurat w tym przypadku można spodziewać się znacznych przewartościowań.
Powrót do góry
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 31.03.2020, 20:53    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zastanawiam się, czy w 1974 r. jest ktokolwiek na horyzoncie, kto mógłby zagrozić dominacji spółki nomenklaturowej KC Red - Starless?
Powrót do góry
Crazy
longplay

PostWysłany: 31.03.2020, 20:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

U mnie na przykład Red będzie walczyć o pierwsze miejsce, a Starless... o ostatnie. Prawdziwie diabelska spółka!
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 31.03.2020, 21:55    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Monstrualny Talerz napisał:
Zastanawiam się, czy w 1974 r. jest ktokolwiek na horyzoncie, kto mógłby zagrozić dominacji spółki nomenklaturowej KC Red - Starless?

Życzyłbym tego Milesowi Davisowi i jego genialnemu "Get Up With It", choć to pewnie mało realne Wink

Crazy napisał:
U mnie na przykład Red będzie walczyć o pierwsze miejsce, a Starless... o ostatnie. Prawdziwie diabelska spółka!

Dla wyrównania szans - u mnie niemal dokładnie na odwrót.
Leptir
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 31.03.2020, 22:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"The Lamb Lies Down..." i "Relayer" chyba nie są bez szans..., a jeszcze "Autobahn", "Queen II", "Rock Bottom", "Big Fun" i "Dark Magus", "Crime of the Century" - mocny rocznik! Smile
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 31.03.2020, 22:32    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Dark Magus" ukazał się dopiero w 1977.
Leptir

PostWysłany: 31.03.2020, 22:40    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hm.. Wikipedia twierdzi, że 1974. Ale faktycznie trudno jej ufać, a w innych źródłach rzeczywiście jest 1977, więc pewnie tak jest.
Crazy
longplay

PostWysłany: 01.04.2020, 05:43    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
"Queen II"

Dwa to dwa, ale i Sheer Heart Attack!

A jeżeli w 1973 sporo artystów bliskich memu sercu wydało jeszcze dość średnie debiuty, to rok później się rozbujali! Queen przede wszystkim, ale jeszcze bardziej - Clannad 2!
I Tom Waits, i Burning Spear.

Z jazzów to koniecznie Garbarek - piękna płyta Witchi-Tai-To, a także pierwsza płyta Europejskiego Kwartetu Keitha Jarretta z niemal tymi samymi gośćmi, co grają na Tai-Chi Wink

A z Polski to ostatnio były właściwie tylko jazzy, tymczasem teraz i Kamienie, i Magia obłoków Grechuty, dziwna płyta, ale bardzo interesująca.
I SBB przecież, może po latach czas spróbować jeszcze raz się zmierzyć z tym materiałem, który kiedyś mnie pokonał, ale może się w końcu spodoba.

I nie zapominajmy o Waterloo Abby Very Happy
Monstrualny Talerz
remaster

PostWysłany: 01.04.2020, 08:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rock Bottom ma wielu zwolenników, choć akurat ja zupełnie tej płyty nie czaję. Patrząc na 1973 można jeszcze spodziewać się doskonałej pozycji Gongu - You, a ten akurat Gong jest bardzo gongowy. Oba Davisy zapewne znajdą uznanie, choć to może już nie być skala Bitches, ja preferuję Big Fun, choć w sumie gdyby pozlepiać najlepsze kawałki z obu i skrócić do 45 minut wyszedłby arcygem. W sumie czasem irytują mnie na tych dwupłytowcach davisowych pewne przestoje. Camel też by miał duże szanse, bo akurat Mirage ma duży elektrorat centrowy. W tym kontekście rok 1968 mógłby okazać się całkowicie nieprzewidywalny - może znowu wygranym okazałby się Hancock ze swoim Speak Like A Child? - moje ciche marzenie. Choć pewnie tu cały elektorat skupi na sobie Spodek PF - i też dobrze!
Powrót do góry
akukuuu
epka kompaktowa

PostWysłany: 01.04.2020, 09:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Red , Starless - oczywiście ,że tak , ale dodałbym do tego duetu Apocalypse Wink
Powrót do góry
RoryGallagher
maxi-singel kompaktowy

PostWysłany: 01.04.2020, 12:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Hm.. Wikipedia twierdzi, że 1974. Ale faktycznie trudno jej ufać, a w innych źródłach rzeczywiście jest 1977, więc pewnie tak jest.

W przypadku płyt jazzowych, Wikipedia ma tendencję do podawania roku nagrania jako rok wydania. Mam wrażenie, że poza tymi najbardziej znanymi tytułami, a także albumami, które faktycznie ukazały się jeszcze w roku ich nagrania, wszystkie inne (a więc raczej większość) ma podany niepoprawny rok wydania.

W przypadku "Dark Magus" raczej nie ma wątpliwości, że ukazał się trzy lata po nagraniu. Dużo większy problem będziemy mieć niedługo z "Pangaeą" - źródła nie są zgodne czy to 1975 czy 1976 rok.
MirekK

PostWysłany: 26.06.2020, 14:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dwa proste i konkretne pytania:
Czy znalazłby sie chętny do poprowadzenia rocznika 1975?
Jeśli nie ma takiego, to czy są sprzeciwy aby RoryGallagher otworzył temat zestawienia rocznikowego 1968?

Ostatnio zmieniony przez MirekK dnia 26.06.2020, 14:37, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 26.06.2020, 14:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ad 2 - nie zgłaszam sprzeciwu, a nawet jestem bardzo za!

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Crazy
longplay

PostWysłany: 26.06.2020, 14:23    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ad. 1 - ja czekam na 77, a jeszcze chcą mnie wrobić w dekadę Zero, więc ja nie

Ad. 2 - jak najbardziej OK

ps. przewidywania Leptira z paru postów wyżej się jednak nie sprawdziły. Lamb i Relayer okazały się bez szans, a lepiej zawalczyły, zdawałoby się bardziej niszowe, Camel, Gong, Wyatt.
Autobahn przepadł całkiem. Queen również. Big Fun nieźle, ale gorzej od sąsiada. Za to trafiłeś z Supertrampem, który okazał się jedynym właściwie reprezentantem "reszty świata" w top ten (czego zresztą w żaden sposób nie mogę zrozumieć).
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Płyty Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 69, 70, 71 ... 79, 80, 81  Następny
Strona 70 z 81

Skocz do: