Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 458, 459, 460, 461, 462  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maciek
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 22.10.2020, 12:57    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jack Dejohnette’s Special Edition - Tin Can Alley - idealne połączenie melodii i lekkiego free. W takich proporcjach smakuje mi to bardzo dobrze. Dziesięciominutowiec I Know, który wieńczy album, to strzał w sam środek tarczy.
Dave Matthews Band - Europe 2009 - nigdy nie mogłem się wgryźć w ich studyjne płyty. W teorii wiem o co im chodzi, ale w praktyce zostawałem obojętny. Ta szalona promocja z ceną 44 zł za ten potężny box 5LP pomogła mi podjąć decyzję, żeby spróbować raz jeszcze. No i jest duża szansa na przełamanie, bo pierwsze 3 płyty wchodzą pięknie.
+ CD:
Ścianka - Pan Planeta - kto zna, ten wie. Wink
Bart
longplay

PostWysłany: 22.10.2020, 19:11    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wreszcie dodane do kolekcji.

Hail The Sun - Culture Scars
Thank You Scientist - Terraformer
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 23.10.2020, 18:17    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udało mi się upolować perełkę - pierwsza prasa niemiecka z 1973 w idealnym stanie:

Genesis - Selling England by the Pound

Brzmi niesamowicie gładko i przyjemnie. Aż chce się słuchać w kółko Smile
epka kompaktowa

PostWysłany: 25.10.2020, 18:33    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też stałem się posiadaczem Dave Matthews Band Europe 2009
i pomijając zawartość muzyczną /miłą dla ucha/ to jestem pod wrażeniem
edytorskiego wydania tego winyla ,a właściwie pięciu lp.
Z epoki to kojarzę oczywiście różne potrójne wydania, Chicago at Carnegie Hall
chyba 4 lp i to raczej jako box.Pięć lp nie przypominam sobie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Białystok

PostWysłany: 26.10.2020, 22:26    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan napisał:
Udało mi się upolować perełkę - pierwsza prasa niemiecka z 1973 w idealnym stanie:

O ile sprzedawca jest uczciwy, jeżeli chodzi o stan płyty, to życzy sobie za podobny egzemplarz 25 Euro + przesyłka. Przepłaciłeś?

Brytyjskie średnio 10 razy droższe.
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 27.10.2020, 08:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
SafeMan napisał:

O ile sprzedawca jest uczciwy, jeżeli chodzi o stan płyty, to życzy sobie za podobny egzemplarz 25 Euro + przesyłka. Przepłaciłeś?

Brytyjskie średnio 10 razy droższe.

Zapłaciłem 45 zł. Sprawdziłem na discogs i to jest to wydanie: https://www.discogs.com/Genesis-Selling-England-By-The-Pound/release/744826

Gra jak złoto, czuję się jakbym przeniósł się do 1973 i kupił nówkę w sklepie Very Happy

PostWysłany: 27.10.2020, 20:14    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic tylko ciągnij temat dalej, tzn. z takim fartem kupuj wyłącznie pierwsze tłoczenia. Smile
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 27.10.2020, 21:16    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Nic tylko ciągnij temat dalej, tzn. z takim fartem kupuj wyłącznie pierwsze tłoczenia. Smile

Czasem się udaje Smile Na przykład mam też pierwsze tłoczenie amerykańskie Songs in the Key of Life za 6 dyszek Very Happy i to w świetnym stanie! Może mam farta po prostu

PostWysłany: 27.10.2020, 21:48    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie zbieram pierwszych wydań ze starego rocka ale mam jedno, które w zasadzie starym rockiem jest, czyli Eskaton - 4 Visions. Ono jest wprawdzie pierwsze, ale pochodzi z 2013 r. (album jest z roku 1981). To chyba mój jedyny "cenny" LP.
WOJTEKK
box z pełną dyskografią i gadżetami

PostWysłany: 28.10.2020, 06:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tylko że ogólnie to jest drętwa płyta

http://artrock.pl/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Okechukwu
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.10.2020, 08:31    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Nie zbieram pierwszych wydań ze starego rocka ale mam jedno, które w zasadzie starym rockiem jest, czyli Eskaton - 4 Visions. Ono jest wprawdzie pierwsze, ale pochodzi z 2013 r. (album jest z roku 1981). To chyba mój jedyny "cenny" LP.

A czemu nie zbierasz starych wydań? Mnie ostatnio wróciła chęć na zbieranie winyli i trochę ich kupuję - z tym że nie przywiązuję wagi, czy to jest akurat pierwsze wydanie (zwykle są poza moim zasięgiem finansowym) - ważne, żeby było z epoki. Mam też ostre kryteria selekcji - nie zbieram na winylu klasyki i jazzu (tutaj wystarczą mi CD), kupuję tylko płyty, które oceniam na 5/4.5 na RYM i tylko te z ładnymi, estetycznymi okładkami. Docelowo chciałbym mieć ze 200-250 winyli (w tej chwili mam ze 40).
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Białystok

PostWysłany: 28.10.2020, 09:02    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pierwsze tłoczenia kosztują kosmiczne pieniądze. A kupowanie kolejnych wydań to już nie to samo, więc wolę reedycje.

Problemem jest też stan, trafić na bardzo dobry egzemplarz kolejnego tłoczenia z epoki jest cholernie ciężko a niespecjalnie uśmiechają mi się w stanie słabszym. Odwiedziłem trochę sklepów z używanym winylem w Niemczech i krajach bałtyckich i nawet te oceniane na VG+ bardzo odbiegały od nówek. Może trochę płyt kupię, gdy wciąż nie będzie reedycji.
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 28.10.2020, 11:09    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trochę pykania lekko zużytej płyty jeszcze nikomu nie zaszkodziło Smile

Ja dziś za to odebrałem z paczkomatu płytę CD: My Bloody Valentine - Loveless
japońska edycja z bonusami

PostWysłany: 28.10.2020, 12:03    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak brzmią te nowe reedycje winylowe? Są podrasowane i głośne- tak jak większość obecnych remasterów CD- czy zachowują brzmienie oryginałów z epoki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
gharvelt
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 28.10.2020, 12:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

SafeMan napisał:
Ja dziś za to odebrałem z paczkomatu płytę CD: My Bloody Valentine - Loveless

Jakie wydanie? Mój nr 1 wśród must-have, ale wolałbym oryginał, nie te wersje z 2 CD.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 458, 459, 460, 461, 462  Następny
Strona 459 z 462

Skocz do: