Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Co nowego w naszych zbiorach?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 459, 460, 461, 462  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Białystok
zremasterowany digipack z bonusami

PostWysłany: 28.10.2020, 13:08    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okechukwu napisał:
A jak brzmią te nowe reedycje winylowe? Są podrasowane i głośne- tak jak większość obecnych remasterów CD- czy zachowują brzmienie oryginałów z epoki?

Na pewno brzmią inaczej niż CD, ale czy to jest brzmienie z epoki to nie wiem.
Tylko że np. taki Aqualung - już o tym chyba pisałem - w epoce brzmiał bardzo źle, a po remasteringu Wilsona, słucham zupełnie innej płyty. Niewiarygodnie zyskała w moich uszach. Mam wprawdzie ten remastering tylko na LP ale pewnie te brzmienie będzie bliższe remasterowanemu CD, niż pierwszemu tłoczeniu, ale według mnie i tak 100 razy lepsze. Tych słabo brzmiących płyt z epoki znajdzie się więcej.

Szkoda, że nie ma takiego remasteru In Rock, to byłaby bomba.
Białystok

PostWysłany: 28.10.2020, 13:13    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
SafeMan napisał:
Ja dziś za to odebrałem z paczkomatu płytę CD: My Bloody Valentine - Loveless

Jakie wydanie? Mój nr 1 wśród must-have, ale wolałbym oryginał, nie te wersje z 2 CD.

Na discogs masz od ręki. Ceny w zależności od stanu.

https://www.discogs.com/sell/release/127622?ev=rb
Leptir

PostWysłany: 28.10.2020, 13:59    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:

Tylko że np. taki Aqualung - już o tym chyba pisałem - w epoce brzmiał bardzo źle, a po remasteringu Wilsona, słucham zupełnie innej płyty.

Ja przeżyłem szok słuchając jego remasteru "Stand Up" - mam od dawna winyla z epoki i według dzisiejszych standardów brzmi to fatalnie. Słuchałem tylko dlatego, że muzycznie jest to świetne, to jeden z moich ulubionych albumów Jethro, przymykałem ucho na brzmienie. Po remasterze Wilsona to jest zupełnie nowa jakość, jakby nagrali to jeszcze raz! Smile
Ogląda profil użytkownika Wyślij prywatną wiadomość
Duch 1532
digipack

PostWysłany: 28.10.2020, 14:05    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mógłby się wziąć za przemajstrowywanie płyt SBB Cool
Strzeżcie się przyjmowania do swego rzemiosła, wymagającego takiej czujności, jakiegokolwiek młodzieńca o ściągłej twarzy i zapadniętych oczach, skłonnego do niewczesnych rozmyślań, młodzieńca, który się zgłasza na okręt z „Fedonem”.
Powrót do góry
Leptir

PostWysłany: 28.10.2020, 14:06    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mógłby się wziąć za przemajstrowanie 99% płyt z okresu PRL. Wink
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 28.10.2020, 16:36    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gharvelt napisał:
SafeMan napisał:
Ja dziś za to odebrałem z paczkomatu płytę CD: My Bloody Valentine - Loveless

Jakie wydanie? Mój nr 1 wśród must-have, ale wolałbym oryginał, nie te wersje z 2 CD.

Wersja jeden CD, z tego co patrzę na discogs to raczej wydanie pierwsze, czyli 1991.

Zamawiałem na fan.pl
limitowana edycja z bonusową płytą

PostWysłany: 28.10.2020, 23:25    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Białystok napisał:
Na discogs masz od ręki. Ceny w zależności od stanu.

https://www.discogs.com/sell/release/127622?ev=rb

SafeMan napisał:
Wersja jeden CD, z tego co patrzę na discogs to raczej wydanie pierwsze, czyli 1991.

Zamawiałem na fan.pl

Dzięki za wskazówki. Te ceny z discogs jakieś takie niesympatyczne - na fan.pl już prezentują się lepiej Smile
Bednaar

PostWysłany: 29.10.2020, 09:20    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tomasz Stańko Quartet - Matka Joanna (1995)

Tomasz Stanko trumpet
Bobo Stenson piano
Anders Jormin bass
Tony Oxley drums
Recorded May 1994 at Rainbow Studio, Oslo
Engineer: Jan Erik Kongshaug
Produced by Manfred Eicher

Wyśmienita płyta. Ostatni utwór: Klostergeist - praktycznie perkusista Tony Oxley solo - można narobić pod siebie ze strachu, słuchając po ciemku Wink
esforty
album CD

PostWysłany: 29.10.2020, 11:07    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Białystok napisał:

Tylko że np. taki Aqualung - już o tym chyba pisałem - w epoce brzmiał bardzo źle, a po remasteringu Wilsona, słucham zupełnie innej płyty.

Ja przeżyłem szok słuchając jego remasteru "Stand Up" - mam od dawna winyla z epoki i według dzisiejszych standardów brzmi to fatalnie. Słuchałem tylko dlatego, że muzycznie jest to świetne, to jeden z moich ulubionych albumów Jethro, przymykałem ucho na brzmienie. Po remasterze Wilsona to jest zupełnie nowa jakość, jakby nagrali to jeszcze raz! Smile

Panowie "mówią" o nośniku CD? Pełna zgoda.
W wersji vinyl... hmmm... próbuję sobie wyobrazić...
Grzeszę! Ale ja, już tylko myślą i zaniedbaniem Embarassed
Leptir

PostWysłany: 29.10.2020, 11:12    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli o mnie chodzi to tak - myślę o CD (remastered by Wilson) vs. LP z epoki. Jak remaster Wilsona brzmi z winyla nie mam pojęcia, nie słyszałem - aczkolwiek mogę przypuszczać, że pewnie nieźle... Smile
Maciek

PostWysłany: 07.11.2020, 13:37    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Desant z ECM:
Rainer Bruninghaus - Freigeweht - bardzo pozytywne zaskoczenie, do niedawna nie znałem tej płyty.
Terje Rypdal - Chaser - Rypdala łykam praktycznie wszystko. Każda jego nowa płyta w moich zbiorach to małe święto.
Egberto Gismonti, Nana Vasconcelos - Duas Vozes - brazylijska magia.
Gary Peacock - December Poems - teoretycznie solowa płyta na bas, ale w dwóch kompozycjach udziela się gościnnie Garbarek.
Gary Peacock - Voice from the Past – Paradigm - 4 żywioły: Peacock, DeJohnette, Garbarek, Stańko.
Gary Burton Quartet - Easy As Pie - stosunkowo późna płyta Burtona (1980), ale zaskakująco udana.
Lester Bowie - All The Magic - czasy takie, że każdy fachowiec w białym kitlu może się w każdej chwili przydać. Wink
John Surman - Such Winters Of Memory
John Surman - Withholding Pattern
John Surman - Upon Reflection - niesamowite, że większość tych nagrał stworzył i zagrał jeden muzyk (nie licząc pierwszej wymienionej płyty, na której gra trio). Minimalizm miesza się z ambientem i dużą dawką duchowości.
+
Michael Mantler - Something There - zachwalałem niedawno w wątku o słuchanych płytach. Moje prywatne odkrycie tegorocznej jesieni.
Crash - Every day a trial - tak, to ten Crash. Kiedyś gorąco zachwalałem, podtrzymuję rekomendację. Świetna płyta!
Leptir

PostWysłany: 07.11.2020, 14:10    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny towar zgromadziłeś Maćku! Smile Ja ostatnio zaopatrzyłem się w płytę jedną, ale za to jaką! Staniecki/Jachna - "Two Souls"

Tajemnicze, nostalgiczne przestrzenie kreowane zapętlonymi i nakładanymi partiami gitary i elektroniki wchodzą w dialog z melancholijną trąbką Jachny. Muzyka bardzo jesienna, powiedziałbym, że nawet w jakiś sposób korespondująca z atmosferą pandemii, ale (mnie przynajmniej) nie dołuje, nie przygnębia, wprawia natomiast w rodzaj jakiegoś zawieszenia ponad przyziemnymi sprawami otaczającego świata. Polecam twej uwadze Maćku - i oczywiście nie tylko Tobie. Smile

Maciek

PostWysłany: 07.11.2020, 14:21    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Leptir napisał:
Staniecki/Jachna - "Two Souls"
Zazdroszczę Ci tej płyty, Leptirze, ja jej jeszcze nawet nie słyszałem! Na pewno będę chciał ją nabyć w niedalekiej przyszłości, bo jestem z nią pośrednio związany emocjonalnie. Wojtek i Maciek poznali się bliżej 2 lata temu w Gorlicach. Spędziliśmy wtedy razem, i oczywiście jeszcze z kilkoma osobami, wspaniały, wręcz metafizyczny czas. Rozmowy do białego rana, pieczenie ciasta cytrynowego o 2 w nocy, kilkugodzinne spacery w górę rzeki Ropy, zupa ogórkowa w jadłodajni przy gorlickim GCK, oj działo się Wink. Nie dziwę się, że postanowili nagrać razem płytę, bo wtedy faktycznie krążyło coś niesamowitego w powietrzu. Szczególnie cieszy mnie to, że cała sytuacja (oraz bardzo ciepłe przyjęcie koncertu i wcześniejszego wydawnictwa) sprowokowała większą aktywność Maćka, bo wcześniej długo kazał czekać fanom na swoje kolejne płyty.
Leptir

PostWysłany: 07.11.2020, 14:52    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No proszę. Już po pierwszych dźwiękach tej płyty pomyślałem o Tobie, że to muzyka dla Ciebie i okazało się, że poniekąd byłeś u jej źródła. W takim razie muszę Ci podziękować za współtworzenie tej metafizycznej atmosfery - bo album wyszedł przepiękny! Smile
SafeMan
kaseta FeCr

PostWysłany: 07.11.2020, 17:15    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A ja rozrywkowo:

Gorillaz - Song Machine na żółtym, przezroczystym placku. Wydanie tak samo barwne jak muzyka.
Coś faktycznie jest w tym, co napisał Maciek, że niewiele zostaje w głowie po odsłuchu. Mam podobnie, jednak gdy leci, podoba mi się bardzo. Ale ja jestem fanem, a do tego niedawno odświeżyłem sobie Plastic Beach, które obecnie podoba mi się jeszcze bardziej niż kiedyś, więc można powiedzieć, że jestem na fali gorylowej Smile Sporo odsłuchów przede mną na home office.

Do tego koncertówka Kultu z Pol'and'Rocka 2CD+DVD. Byłem tam, więc na wieść, że koncert zostanie wydany na płycie, od razu postanowiłem zakupić.
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Muzyczne Dinozaury Strona Główna -> Muzyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 459, 460, 461, 462  Następny
Strona 460 z 462

Skocz do: