Muzyczne Dinozaury Forum Index Muzyczne Dinozaury
i ich następcy

FAQFAQ   SearchSearch   MemberlistMemberlist   UsergroupsUsergroups   RegisterRegister 
 ProfileProfile   Log in to check your private messagesLog in to check your private messages   Log inLog in 

Bubu
Goto page Previous  1, 2

Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Yer Blue
remaster

PostPosted: 11.09.2018, 16:44    Post subject: Quote selected Reply with quote

Różne płyty wychodzą tej jesieni, ale tej premiery nie możemy przegapić Wink Po 40 latach od debiutu, swoją drugą płytę postanowił nagrać Bubu Smile Premiera "El eco del sol" miała miejsce kilka dni temu.

Pomimo upływu 4 dekad jakoś znacznie nie odeszli od grania na "Anabelas". Polecam.
https://www.youtube.com/watch?v=MZ4zKRKrTtk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Bartosz
digipack

PostPosted: 11.09.2018, 16:46    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wow! Przesłucham choćbym miał przy tym paść Wink

Back to top
View user's profile Send private message
Freefall
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 11.09.2018, 21:54    Post subject: Quote selected Reply with quote

Yer Blue wrote:
Po 40 latach od debiutu, swoją drugą płytę postanowił nagrać Bubu Smile Premiera "El eco del sol" miała miejsce kilka dni temu.

No to chyba mamy płytę roku Smile.
A swoją drogą, ciekawe, jak to wypadło.
Back to top
Bartosz
digipack

PostPosted: 12.09.2018, 08:52    Post subject: Quote selected Reply with quote

Freefall wrote:
Yer Blue wrote:
Po 40 latach od debiutu, swoją drugą płytę postanowił nagrać Bubu Smile Premiera "El eco del sol" miała miejsce kilka dni temu.

No to chyba mamy płytę roku Smile.

Chyba nawet na Dinozaurach coś takiego nie zostanie albumem roku. Chociaż... :/

Słuchałem tego raz i nie dam rady zmusić się do posłuchania ponownie. Zasadniczo El Eco del Sol brzmi jak to, czym jest, czyli jak powrót kapeli, która dawno temu nagrała jeden dobry album. Znajdziecie tutaj profesjonalny, choć absurdalnie sztampowy avant-prog, przeplatany latynoskim rockiem symfonicznym, którego nie jestem w stanie sensownie ocenić - nie znoszę takiej muzyki - , choć niech mi będzie wolno powiedzieć, że wydaje mi się to diablo pretensjonalne i trywialne. Album brzmi jak dowolny retro prog, który mógłby równie dobrze zostać nagrany przez jakiś anonimowy zespół ze Skandynawii. Nudna, kiczowata, nikomu niepotrzebna muzyka, której, co mnie nie dziwi, niemal nikt nigdy nie posłucha.

Szczerze odradzam. Nawet szyld Bubu (kiedyś fajnego zespołu) nie jest tego warty.

Jedna z najgorszych płyt z bieżącego roku, jakiej słuchałem. Gorsze było tylko Alice in Chains (jeszcze większa szkoda!) i Deafheaven (choć prędzej polecam ich niż to Bubu - przynajmniej nie są zdziadziali...). Absolutnie nie warto.

Back to top
crescent
limitowana edycja z bonusową płytą

PostPosted: 12.09.2018, 12:55    Post subject: Quote selected Reply with quote

To pierwsze Bubu było właśnie takie, jak piszesz o drugim.
Back to top
Gacek
japońska edycja z bonusami

PostPosted: 13.09.2018, 11:09    Post subject: Quote selected Reply with quote

A mnie się wydaje że problemem tego albumu jest rocznik wydania. Jakby się ukazał w latach 70 to koledzy by mlaskali i ciumkali jaki to zacny NKR a tak... dowolny retro prog.
Ogólnie zgadzam się z crescentem, pierwsze Bubu nie było wiele lepsze. Uściślając - było lepsze o 40 lat ale chyba nie czas jest miarą jakości muzyki.
Ja nie będę wracał raczej do starego ani tym bardziej do nowego.
Back to top
Białystok

PostPosted: 13.09.2018, 16:16    Post subject: Quote selected Reply with quote

Wrócił gorący temat, to już nawet Skandynawowie (Wobbler, Witchcraft) grają jak Bubu ? Shocked
Gacek

PostPosted: 13.09.2018, 21:32    Post subject: Quote selected Reply with quote

Chryja wisi w powietrzu Laughing
Back to top
Yer Blue
remaster

PostPosted: 14.09.2018, 11:24    Post subject: Quote selected Reply with quote

"El eco del sol" brzmi świetnie, jak ktoś napisał w jednej recenzji mogłaby być drugą płytą wydaną w 2 lata po "Anabelas". Ale mam problem z kompozycjami: trochę jakieś poszarpane, bez ładu, składu i elegancji znanej z debiutu. Może to kwestia osłuchania. Czasem mam też wrażenie, że jakiś motyw już znam, ta płyta aż za bardzo stylistycznie przypomina debiut i za bardzo opiera się na patentach wypracowanych na zacnym poprzedniku.

Taka jedna refleksja: Bubu przestał być ostatecznie jednopłytowcem, który przepadł na wieki w kartach historii. Swoja drogą do nagrania drugiej płyty mogła skłonić zespół (choć właściwie samego lidera) druga młodość "Anabelas". Po wydaniu jej na CD i bardzo przychylnych opiniach i recenzjach fanów prog rocka, stała się jakoś minimalnie zauważalna w kręgu słuchaczy takiej muzyki (866 ocen na RYM to już nie podziemie), podczas gdy w 1978 pewnie nikt jej nie dostrzegł.
Wiem, że to szalone co powiem, ale chciałbym ich zobaczyć na żywo. Pewnie gdzieś grają Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Monstrualny Talerz
epka analogowa

PostPosted: 14.09.2018, 14:10    Post subject: Quote selected Reply with quote

Nie wiedziałem co napisać w kontrowersyjnej sprawie Bubu, ale Yer Blue, a wcześniej i Bartosz i Crescent i Gacek wyrazili w zasadzie to co myślę, bo każdy ma tu rację.

Nie należałem do tej części społeczeństwa, która wynosiła Anabelas na ołtarze, nie słyszałem tam tych wszystkich ochów i achów, a najbardziej przeszkadzały mi wokale. Ale w kategorii NKRów jest to rzecz całkiem, całkiem, momenty są naprawdę świetne (ale momenty!). No więc ten nowy album byłby czymś świetnym, gdyby został nagrany w rok czy dwa po debiucie, ale po czterdziestu latach... Nie odbiega jakoś bardzo jakościowo od pierwszej płyty. Z drugiej strony jest to chyba pierwsza płyta w tym roku, która wzbudziła moje większe zainteresowanie, jako taka więc może i być "płytą roku" (na razie jedyną). Chętnie jeszcze do tego wrócę i w sumie to fajnie, że Anabelas ma młodszego brata.

A co do intencji nagrania tej płyty, to pomyślałem dokładnie to samo co Yer.
Back to top
Post new topic   Reply to topic    Muzyczne Dinozaury Forum Index -> Wykonawcy All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum